Klasa 4d pod opieką wychowawcy Karola Szczepkowskiego postanowiła wybrać się na lody do Nowego Dworu Mazowieckiego... na rowerach! Czyli wycieczka na sportowo. Kto inny jak nie oni ze swoim Wychowawcą?
Trasa prowadziła wspaniałymi ścieżkami rowerowymi Gminy Jabłonna, a pogoda i humory dopisywały od samego początku. Jednak prawdziwa niespodzianka czekała na uczestników w drodze powrotnej.
Dzięki uprzejmości Sołtysa Trzcian, pana Ryszarda Doktora, oraz jego żony Joanny, uczniowie mogli odpocząć podczas pikniku na Skwerze Sołeckim w Trzcianach. To idealne miejsce do spędzania czasu dla dzieci w tym wieku. Były pieczone na ognisku kiełbaski, świetna zabawa na placu zabaw i – przede wszystkim – mnóstwo radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Powrót do szkoły prowadził leśnymi ścieżkami, wśród pięknych widoków, śpiewu ptaków i świeżego, pachnącego lasem powietrza.
Ten wyjątkowy dzień to ponad cztery godziny aktywności na świeżym powietrzu i przeszło 30 kilometrów przejechanych na rowerach. A zmęczenie? Tego próżno było szukać! Zaraz po powrocie uczniowie pytali, kiedy wyruszymy na kolejną wycieczkę.