Blog szkolny
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w oddziałach zerowych
- 26.06.2026 08:11
- Za nami wyjątkowy dzień – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w oddziałach zerowych. W tym roku do naszych „zerówek” uczęszczało 45 uczniów, którzy przez ostatnie miesiące z ogromnym zaangażowaniem poznawali świat, zdobywali nowe umiejętności oraz budowali pierwsze szkolne przyjaźnie.
Podczas uroczystości uczniowie oddziałów 0a i 0b otrzymali nagrody książkowe za całoroczną pracę, wytrwałość i osiągnięcia. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji!
Dziękujemy również Rodzicom za współpracę, wsparcie i pomoc w organizacji uroczystości oraz wydarzeń szkolnych. Dzięki wspólnym działaniom tworzymy miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać się w atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości i radości.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – słowa Janusza Korczaka doskonale oddają atmosferę minionego roku, pełnego dziecięcej radości, ciekawości i uśmiechu.
Wszystkim naszym Zerówkowiczom oraz ich Rodzinom życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!


- więcej
Bal Ósmoklasistów
- 26.06.2026 07:16
- W piątek, tydzień temu, odbył się długo wyczekiwany Bal Ósmoklasistów, który na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Uroczystość została zainaugurowana przez uczniów tradycyjnym polonezem, a następnie eleganckim walcem, które zachwyciły zgromadzonych gości i były pięknym symbolem kończącego się etapu edukacji w szkole podstawowej.
Przez cały wieczór ósmoklasiści bawili się wspólnie, nie zabrakło tańców, rozmów oraz chwil, które z pewnością pozostaną pięknym wspomnieniem na kolejne lata.
Wszyscy uczniowie prezentowali się znakomicie – eleganckie stroje i odświętny charakter wydarzenia sprawiły, że był to naprawdę wyjątkowy wieczór.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a naszym Ósmoklasistom życzymy powodzenia podczas egzaminów oraz wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji. - więcej
Kursy autobusu szkolnego 26.06.2026 r.
- 23.06.2026 19:58
Trasa: Trzciany – Szkoła
• 7.10/ 8.45 / - Trzciany , ul. Granitowa, ul. Żwirowa
• 7.20 / 8.55 / - Suchocin, ul. Modlińska
• 7.25 / 9.00 / – Osiedle pod Kurantami
• 7.27/ 9.02 /– Skierdy, ul. Nadwiślańska
• 7.33/ 9.03 /– Rajszew, ul. Mazowiecka, ul. Golfowa
• 7.37/ 9.07 /– Nadzorcówka
• 7.38/ 9.08 / - Jabłonna, ul. Modlińska
• 7.39/ 9.09 / - Jabłonna, ul. Chotomowska (cmentarz)
• 7.42 / 9.12 / - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chotomowie
Powrót : 9.30 , 10.15 , 12.30
UWAGA
KURSY REALIZOWANE BĘDĄ CAŁĄ TRASĄ
Trasa: Dąbrowa Chotomowska – Szkoła
7.30 / 9.00 /– ul. Kolejowa ( granica z Legionowem)
7. 31/ 9.01 /– ul. Akacjowa
7.32 / 9.02 /– ul. Jodłowa
7.33/ 9.03 /– PKP Chotomów
7.35/ 9.05 /– ul. Kolejowa (sklep)
7.37/ 9.07 /– ul. Kolejowa Krzyż
7.38/ 9.08 /– ul. Olszynowa
7.39/ 9.09 /– ul. Wspólna
7.41 / 9.11 /– ul. Świerkowa
7.42/ 9.12 /– skrzyżowanie ul. Kordeckiego i ul. Wypoczynkowej
7.48/ 9.18 / - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chotomowie
Powrót : 9. 30 , 10. 15 , 12. 30
- więcej
Zajęcia edukacyjne klasy 2a w szkółce leśnej w Skierdach
- 23.06.2026 08:04
- Wtorkowe popołudnie klasa 2a spędziła w szkółce leśnej w Skierdach na zajęciach edukacyjnych o lesie oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw Pan Marek, leśniczy szkółkarz, opowiadał nam o całej procedurze powstawania lasów państwowych - od pozyskiwania nasion, poprzez ich przechowywanie (brrrr, tam było zimno, 3 stopnie poniżej zera!) , sianie i pielęgnowanie sadzonek, aż po sadzenie, przetrzebianie i pozyskiwanie drewna. Potem z Panem Pawłem wyruszyliśmy na spacer po lesie, słuchając opowieści o jego tajemnicach (i zatęskniliśmy za chłodnią z nasionami). Nasz spacer zakończył się na polanie, gdzie mogliśmy grać w piłkę, duże bierki, gry karciane, biegać, skakać oraz zjeść pyszne kiełbaski z ogniska. Za zorganizowanie wycieczki gorąco dziękujemy Panu Pawłowi Tomaszewskiemu, tacie Marcela, a za podwózkę w obie szkoły firmie Translud i Pani Dyrektor. To był fantastycznie spędzony czas!
- więcej
Wycieczka klasy 3b do Parku Rozrywki w Julinku
- 23.06.2026 07:35
- W czwartek 16 czerwca klasa 3b wyruszyła do Parku Rozrywki w Julinku, aby cieszyć się ostatnią wspólną wycieczką. Prognozy pogody nie były optymistyczne, ale nasza wiara w dobry humor aury opłaciła się - nie padało, a wraz z upływem czasu robiło się coraz ładniej i coraz cieplej. Podczas zabaw w wesołym miasteczku i na trampolinach oraz dmuchańcach było jeszcze pochmurno, ale podczas zmagań w parku linowym i na ściankach wspinaczkowych niebo zbłękitniało, a słonko przygrzewało całkiem mocno. Mieliśmy szczęście i park był mało uczęszczany w tym dniu, więc wybawiliśmy się na wszystkich atrakcjach bez kolejek. To była wspaniała wycieczka!
- więcej