• Uczniowie klas 1c i 2d z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

• 08.03.2024 18:08
        • 7 marca klasy 1c i 2d wybrały się KP Państwowej Straży Pożarnej na lekcję do sali edukacyjnej "Iskierka". W multimedialnej sali wykładowej uczniowie w ciekawy sposób rozpoznawali sytuacje niebezpieczne i na nie reagowali. Wszystko to dzięki mobilnemu symulatorowi zagrożeń pożarowych.  Kamery zainstalowane w symulatorze pozwalały zobaczyć, co dzieje się wewnątrz urządzenia - obraz wyświetlany był poprzez rzutnik multimedialny na ekranie. W drugim pomieszczeniu uczniowie mogli zaobserwować pokój objęty pożarem.
        •  Uczniowie klasy 6d podczas godziny wychowawczej korzystali z okularów VR
        • Uczniowie klasy 6d podczas godziny wychowawczej korzystali z okularów VR

• 07.03.2024 20:20
        • #laboratoriaprzyszłości
          Dziś uczniowie klasy 6d podczas godziny wychowawczej korzystali z okularów VR. Było to dla uczniów bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki tej technologii mogli przenieść się w wiele różnych miejsc na świecie i zobaczyć np. miasta Azji czy Ameryki, a nawet Antarktydę. Dzięki obrazowi 3D i możliwości obracania o 360ᵒ mogli dokładniej przyjrzeć się bryłom, komórkom czy cząsteczkom. W przeprowadzeniu zajęć pomagali uczniowie klasy 8a: Adam, Aleksander i Dominik. Bardzo dziękujemy chłopakom za wsparcie. Na koniec zajęć przeprowadziliśmy krótką dyskusję o zaletach korzystania z takiego sprzętu oraz wspólnie szukaliśmy kolejnych tematów, gdzie takie okulary mogłyby się bardzo przydać.
        • Lekcja matematyki w klasach 4d, 4e i 5c z wykorzystaniem klocków Korbo do odkrywania tajników ułamków zwykłych i dziesiętnych

• 07.03.2024 19:57
        • Podczas wczorajszej lekcji matematyki klasa 4d, 4e i 5c wykorzystała klocki Korbo do odkrywania tajników ułamków zwykłych i dziesiętnych. Klasy 4 zajęcia zaczęły od budowania planszy. Każde dziecko miało szansę wybrać i dodać własną platformę. Następnie, w drugiej części budowy, uczniowie podchodzili i umieszczali na planszy trzy zębatki
          w wybranych przez siebie kolorach i miejscach. Po zbudowaniu planszy był czas na przemyślenia. Z obserwacji i wspólnych dyskusji powstały pytania matematyczne, na które odpowiedzi były formułowane jako ułamki. Dla klasy 5, plansza była już całkowicie wypełniona zębatkami, a zadanie polegało na formułowaniu pytań, na które odpowiedzi uczniowie mieli zapisać najpierw jako ułamek zwykły, a następnie przekształcić go na ułamek dziesiętny.