• Klasy 7d oraz 7c odwiedziły mobilne muzeum w Jadwisinie

• 07.03.2024 06:47
        • 29 lutego klasy 7d oraz 7c miały możliwość odwiedzić mobilne muzeum w Jadwisinie, gdzie wysłuchały bardzo ciekawego wykładu poświęconego żołnierzom wyklętym. Były też zajęcia z pierwszej pomocy oraz zajęcia na strzelnicy laserowej. Na zakończenie uczestnicy spędzili miłe chwile przy ognisku. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
        • Warsztaty piekarskie klasy 3a w Akademii Kołacz w Legionowie

• 05.03.2024 05:26
        • W poniedziałkowe południe uczennice i uczniowie klasy 3a udali się do Akademia Kołacz na warsztaty piekarnicze. W dwóch grupach dzieci poznawały historię chleba i składniki wypieków oraz formowały własne bułeczki, które następnie były wypiekane. Nie zabrakło zagadek i konkursów sensorycznych, obliczeń matematycznych i sztuki rękodzielniczej, a przede wszystkim wspaniałych, zaangażowanych w zajęcia Pracowników i Pracownic piekarni, którzy wspaniale zajmowali się młodymi adeptkami i adeptami sztuki piekarniczej.
        • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 01.03.2024 17:59
        • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
          1 marca 1951 r. o godz. 20-tej w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 37, wraz z sześcioma innymi żołnierzami, zamordowany został Łukasz Ciepliński ps. "Pług" -prezes IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

• Lekcja kółka fizycznego w Ośrodku Aerologii i Gospodarki Wodnej w Legionowie

• 27.02.2024 20:16
        • 25 lutego, tak w niedzielę J kilka osób z kółka fizycznego wybrało się na ciekawą lekcję do Ośrodka Aerologii i Gospodarki Wodnej w Legionowie.  Byliśmy świadkami jak dokonuje się pomiarów danych, na podstawie których przewiduje się pogodę. Największe wrażenie zrobił na nas „niemały” balon, o średnicy 1,5m wypełniony wodorem.