• Warsztaty fizyczno-chemiczne w klasach siódmych przygotowane przez Panią Beatę Kenig

• 13.03.2024 05:15
        • 12 marca uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Panią
          Beatę Kenig. To mieszkanka naszej gminy, założycielka fundacji Wega – propagatorka nauk
          ścisłych. Pani Beata przybliżyła nam sylwetki znanych i mniej znanych osób związanych ze
          światem nauki.
          Przypomnieliśmy sobie m.in. Isaaca Newtona, Blaise’a Pascala, ale odkryliśmy postać np.
          Émilie du Châtelet lub Irenie Joliot-Curie. Jednak najbardziej interesujące dla uczniów były
          eksperymenty towarzyszące wykładowi.
          To była ciekawa lekcja fizyki, chemii i trochę historii.
        • Dzień Kobiet w klasie 3a

• 09.03.2024 19:04
        • Dziś z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 3a przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę - słodki poczęstunek. Zadbali, aby w tym wyjątkowym dniu docenić dziewczęta - zaśpiewali "Sto lat", złożyli życzenia, wręczyli samodzielnie wykonane podobizny, kwiaty oraz miłe drobiazgi. Dzieci spędziły razem czas przy stole, rozmawiając i śmiejąc się. Życzymy wszystkim Paniom, w każdym wieku, zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności!
        • Dzień Kobiet w klasie 7c

• 09.03.2024 18:58
        • Dziś z okazji Dnia Kobiet koledzy z klasy 7c złożyli życzenia koleżankom, wręczyli kwiaty oraz słodkości. Chłopcy zadbali aby w tym wyjątkowym dniu docenić dziewczęta. Życzymy wszystkim Paniom, w każdym wieku, radości, uśmiechu na twarzy oraz wszelkiej pomyślności.
        • Spotkanie autorskie w klasach 1-3 z poetką Hanną Niewiadomską

• 08.03.2024 18:38
        • Ostatnio wszystkie klasy 1-3 w naszej szkole odwiedziła Autorka wierszy dla dzieci pani Hanna Niewiadomska. Spotykała się z dziećmi w kameralnym gronie, czytała im swoje wiersze, opowiadała o swojej pracy, odpowiadała na pytania, rozdawała autografy, wpisywała dedykacje do książek i pozowała do pamiątkowych zdjęć. Spotkania z Poetką sprawiły wszystkim dużo radości i dostarczyły wielu ciekawych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy!