• Wycieczka do Sejmu klas 6c, 7c oraz 8b

• 17.04.2024 21:18
        • Dziś uczniowie klas 6c, 7c oraz 8b wraz z opiekunami byli w Sejmie w Warszawie. Mieliśmy możliwość zasiadania w fotelach sejmowych, zwiedzania budynku, a także poznaliśmy historię sejmu i parlamentaryzmu w Polsce.
        • Święto Szkoły

• 17.04.2024 21:03
        • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Święto Szkoły. W środę, 10 kwietnia miały miejsce huczne imieniny Patrona. Chętne klasy przygotowały stoiska z pysznymi smakołykami. Wspólnie integrowaliśmy się i degustowaliśmy przysmaki przy muzyce. W czwartek, 11 kwietnia zdolni uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, plastyczne, recytatorskie, taneczne i sportowe. Występy przed publicznością były wyzwaniem ale i wieką radością.
          Dziękujemy za współpracę Rodzicom i Nauczycielom, a Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków dla występujących artystów.

• Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 2024

• 13.04.2024 10:00
        • Wiosną 1940 r. sowiecka policja polityczna - NKWD - wymordowała blisko 22 tys. obywateli II RP. Wśród nich 14,5 tys. jeńców wojennych - oficerów i policjantów - z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych w okupowanej przez Związek Sowiecki wschodniej części Polski.
          Oficerów z Kozielska rozstrzelano w Katyniu, jeńców ze Starobielska - w Charkowie, natomiast policjantów z Ostaszkowa - w Kalininie. Egzekucje przeprowadzono również w więzieniach w Mińsku, Kijowie, Charkowie i Chersoniu. Władze ZSRS postanowiły zgładzić tysiące bezbronnych Polaków, ponieważ nie ulegli oni prowadzonej wobec nich propagandzie i pozostali patriotami
        • Wycieczka do Sejmu uczniów kl. 7 i 8

• 13.04.2024 10:02
        • Na zaproszenie Pana Marszałka Seniora Marka Sawickiego w dniu 03.04.2024 r. grupa uczniów kl. 7 i 8 miała możliwość odwiedzenia Sejmu. Uczniowie zostali zapoznani z historią parlamentu i samego budynku. Odwiedzili wszystkie znane z tv miejsca.
          Bardzo dziękujemy za możliwość zrealizowania wycieczki.