• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza świąteczną zbiórkę darów dla Domu Matki na Białołęce

• 23.11.2023 22:05
      • „Kluczem do zmiany świata jest wzajemna pomoc i współpraca” ~ Dalai Lama
        W ramach zbiórki żywności najbardziej prosilibyśmy o:
        - sałatki warzywne w słoikach / puszkach (np. mieszanka na sałatkę jarzynową, kapusta, warzywa kiszone i konserwowe),
        - produkty do wypieków: mąka, mleko, cukier, drożdże suszone, proszek do pieczenia,
        - kasze: gryczaną i manną,
        - konserwy mięsne: pasztety i szynki w puszkach oraz konserwy rybne,
        - owoce w słoikach lub puszkach (np. brzoskwinie, ananasy, kompoty),
        - bakalie, orzechy, suszone owoce,

• - podstawowe artykuły spożywcze jak sól, olej, płatki śniadaniowe, owsianki, dżemy etc.
        W ramach zbiórki artykułów na prezenty dla dzieci najbardziej potrzebne będą:
        - gry i puzzle (nowe lub używane w pełni kompletne i zabezpieczone przed rozsypaniem - np. taśmą klejąca),
        - lalki Barbie w kompletnym stroju, tak aby od razu ze zbiórki mogły trafić do paczek dla dzieci,
        - zabawki dla niemowląt i małych dzieci,
        - niezużyte kolorowanki, kredki, farby, inne artykuły plastyczne dla dzieci,
        - czekolady i inne słodycze, które umilą ten czas dzieciom, które nie mogą liczyć na to na co dzień.
        Oczywiście z ogromną wdzięcznością przyjmiemy także wszystkie inne produkty, które będziemy mogli przekazać podopiecznym.
        Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wezmą również udział w segregowaniu i pakowaniu paczek w siedzibie Domu Matki.

Może być rysunkiem przedstawiającym choinka i tekst „Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza świąteczną zbiórkę! Liczymy na naszą społeczność szkolną. W okresie przedświątecznym zbieramy dary dla Domu Matki na Białołęce. Dom działa na rzecz osób potrzebujących, w najtrudniejszej sytuacji: kobiet w ciąży, samotnych rodziców małych dzieci i rodzin, gdzie występuje niepełnosprawność lub wielodzietność. Wesprzemy również Gminny OÅrodek Pomocy Społecznej w Fabłonnie, który pomaga naszym potrzebującym sąsiadom, przygotowując paczki na święta. Będziemy ogromnie zobowią…zani za każde, nawet najmniejsze wsparcie. Dary można przynosić do 20 grudnia, dop. Agnieszki Nasierowskiej ip. Agaty Cegiełki. 美”