• Konkurs Plastyczny pt.: „Kolorowe skarpetki – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”

• 10.03.2022 19:35
      • 21 marca obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.
        Celem konkursu jest podniesienie świadomości i oswojenie społeczeństwa z tematem zespołu Downa. Osoby te potrzebują na co dzień ogromnego wsparcia najbliższych, zrozumienia, akceptacji, tolerancji i szacunku. Dzięki szczeremu, naturalnemu i życzliwemu podejściu do życia zwracają naszą uwagę na piękno otaczającego nas świata, na istotne sprawy i wartościowe idee, na problemy osób niepełnosprawnych, a także na inne palące problemy, takie jak szacunek czy integracja. Poprzez naszą akcję chcemy pokazać, że osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy. Liczymy zatem, iż dostarczone prace plastyczne zaskoczą nas swoimi oryginalnymi i niepowtarzalnymi pomysłami, doborem techniki, a przede wszystkim sposobem wyrażenia własnych uczuć i emocji.

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-VIII. Polega on na zaprojektowaniu i wykonaniu kolorowych skarpetek, która są symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, collage, technika własna). Każdy uczestnik może samodzielnie wykonać jedno dzieło w dowolnym formacie. Tworząc projekt ważne są emocje, niesamowite pomysły, wzruszające interpretacje i szczerość bijąca z Waszych serc! Każda praca musi zawierać: imię i nazwisko autora i klasę. Do pracy dołączamy zgodę rodzica na udział w konkursie.
        Termin dostarczenia pracy: 17.0.2022. do gabinet korekcyjno- kompensacyjny Pani Kseni Męzi. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na terenie szkoły oraz na stronie internetowej i Facebooku szkolnym 21.03.2022 w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
        Czekamy na Wasze Wspaniałe Dzieła!
        Organizatorzy konkursu:
        Ksenia Męzia