• Dziecięca Sesja Rady Gminy

• 30.05.2024 09:39
      • W dniu 29 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dziecięcej Sesji Rady Gminy. Było to niezwykłe wydarzenie! Na jeden dzień przedstawiciele szkół naszej gminy przejęli najważniejsze stanowiska samorządowe. Wybrano Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy, a młodzieżowi radni podjęli decyzje w sprawie dwóch specjalnie przygotowanych uchwał. Głosowanie nad uchwałami poprzedziła bardzo poważna dyskusja, której nie powstydziłoby się żadne dorosłe grono.
        Dzień rozpoczął się od zwiedzania Urzędu Gminy. Pracownicy poszczególnych wydziałów opowiedzieli młodym gościom, czym się zajmują i jaka jest ich rola w funkcjonowaniu urzędu. Największe wrażenie zrobiła wizyta u pani Skarbnik i rozmowa o budżecie. W pamięci dzieci na długo pozostanie także sesja zdjęciowa w gabinecie Pana Wójta Jarosława Chodorskiego, podczas której osobiście opowiadał, czym się zajmuje i na czym polega jego praca.

• Uczniowie naszej szkoły zyskali uznanie swoich rówieśników, czego dowodem był wybór naszego ucznia Michała Łukasika na Wójta na czas tej wyjątkowej uroczystości.
        Dziecięca Sesja zakończyła się dyskusją na temat potrzeb młodzieży w naszej gminie.
        Dzień był pełen wrażeń i z pewnością na bardzo długo pozostanie w pamięci uczestników sesji.