• Szkolny Klub Ekologów – akcja „Sprzątanie Świata”

• 22.09.2021 20:53
      • Z wielką radością chcemy Państwa poinformować, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolny Klub Ekologów”. Celem projektu jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków segregacji odpadów oraz recykling.
      • W ramach realizacji konkursu „Szkolny Klub Ekologów” – 20 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się do udziału w akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci uczniowie z klasy 5d i 8d z opiekunami Emilią Rudnik i Agnieszką Nasierowską sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego lasu. Zebraliśmy butelki, kartony, papiery, torby foliowe, puszki po napojach, które zostały wywiezione na wysypisko śmieci. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w akcji. Wyrażamy głęboką nadzieję, że tego typu działania edukacyjno  – ekologiczne przyczynią się do zmiany postawy społeczeństwa w zakresie pozbycia się odpadów i ich segregacji. Dzięki takim przedsięwzięciom nasza miejscowość będzie czystsza i ładniejsza.

Za przekazanie niezbędnych rzeczy do sprzątania (rękawiczek i worków na odpady) serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Otowskiej, głównemu specjaliście ds. ochrony środowiska z Wydziału Ochrony Środowiska Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Jabłonna.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z akcji.

Organizatorzy akcji w szkole:

Ksenia Męzia

Emilia Rudnik