• Sesja Dziecięcej Rady Gminy

• 03.06.2022 19:15
      • Uczniowie szkół naszej gminy wzięli udział w obradach Dziecięcej Rady Gminy. Obrady zostały zorganizowane na wzór dorosłej rady. Pracownicy urzędu przygotowali porządek obrad. Podejmowano uchwały, nad którymi młodzieżowi radni dyskutowali, a potem przegłosowali. Na koniec uczestnicy wzięli udział w dyskusji nad potrzebami młodzieży naszej gminy.
      • Okazało się, że osiągnięcie porozumienia nie jest takie łatwe, a nawet najlepszy pomysł nie jest dla wszystkich oczywisty. A dojście do porozumienia wymaga czasami wysiłku i zgody na kompromis.
        Uczniowie mieli okazję poznać działanie urzędu. Zwiedzali poszczególne wydziały Urzędu Gminy. Dowiedzieli się, czym zajmują się poszczególni pracownicy. Mieli okazję gościć w gabinecie Wójta Jarosława Chodorskiego i dyskutować o swoich potrzebach, potrzebach swoich miejscowości i o marzeniach, związanych ze swoimi szkołami.
        W obradach Dziecięcej Rady Gminy udział wzięli uczniowie działający w samorządach swoich szkół. Była to forma wyróżnienia i nagrodzenia dzieci za wyjątkową aktywność i zasługi poniesione dla swoich rówieśników.

Naszą szkołę reprezentowali:
        Alona Konoplova, Zofia Chodkowska, Kinga Bernakiewicz, Sandra Pawlak, Piotr Włodarczyk, Filip Grajper, Adam Szmulewicz i Marceli Cwajda.

01.06.2022 r.  z okazji Dnia Dziecka odbyła się Sesja Dziecięcej Rady Gminy. Obrady👥 przebiegły w bardzo przyjemnej atmosferze i dały młodzieży możliwość zapoznania się z pracą radnych gminy.To była także doskonała okazja dla uczniów do zabrania głosu w sprawie potrzeb i pomysłów młodzieży szkolnej.

Szczegóły na stronie: https://www.jablonna.pl/aktualnosci/1524