• „Szkolny Klub Ekologów” – spotkanie z pracownikiem Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Legionowie

• 21.10.2021 20:42
      • 18.10.2021 r. uczniowie klas 7d, 7c, 7b, 5d, 7f uczestniczyli w spotkaniu z pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie, panią Patrycją Siek. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego ogólnopolskiego konkursu „Szkolny Klub Ekologów”, organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

• Temat spotkania to „Profilaktyka proekologiczna. Zdrowie środowiskowe”. Pani Patrycja przeprowadziła z uczniami interesującą pogadankę na temat wpływu środowiska na zdrowie człowieka. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zanieczyszczone środowisko powoduje zachorowania na choroby serca, płuc i raka. Przedstawicielka Sanepidu polecała profilaktykę i aktywny tryb życia. Zachęcała uczniów do segregacji odpadów i recyklingu.

Zwracała uwagę młodzieży na częste mycie rąk i higienę osobistą, szczególnie ważną w pandemii. Przekazała różnicę między wirusem a bakterią. Podała, jak leczymy infekcje wirusowe, a jak infekcje bakteryjne. Rozmawiała z młodzieżą, jak unikać zatrucia grzybami.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance, chętnie odpowiadali na zadane pytania, pytali o rzeczy nowe. Bardzo dziękujemy Gościowi za ciekawą lekcję.

Koordynator Szkolnego Klubu Ekologów

Ksenia Męzia