• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – warsztaty sensoryczne w klasach 0 i 1

• 16.01.2023 21:45
      • Celem obchodów tej uroczystości jest przybliżenie uczniom problemów osób niepełnosprawnych oraz promowanie praw, idei tolerancji, otwartości, szacunku dla inności.
        Zwracamy uwagę naszych podopiecznych, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy. Obchody tego wydarzenia są również okazją do pokazania społeczeństwu korzyści płynących z pełnej integracji z kolegami niepełnosprawnościami w życiu społecznym, kulturowym i gospodarczym.
        W naszej szkole corocznie obchodzimy ten wyjątkowy dzień, aby uświadomić uczniom, że wśród nas uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.
      • Panie Agnieszka Nasierowska i Barbara Brzostek zorganizowały w tym dniu warsztaty sensoryczne dla klasy 0 i 1 na sali gimnastycznej.
        Celem zajęć była stymulacja siedmiu systemów zmysłowych, angażująca całe ciało oraz odbierająca bodźce ze środowiska zewnętrznego. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt sensoryczny i pomoce wspierające rozwój ruchowy dzieci. Panie przygotowały dla uczniów tory przeszkód, gdzie uczniowie mogli m.in. skakać na trampolinie i przez ławeczki, masować ciało masażerami, chodzić w skarpetkach po torach i matach sensorycznych, wychodzić na drabinki, jeździć po torze na deskorolce, przechodzić przez tunel odpychając głową piłkę. Nauczyciele rozmawiali, z dziećmi na temat różnych niepełnosprawności oraz uwrażliwienie na potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami. Zajęcia uświadomiły podopiecznym, że niepełnosprawni z naszego otoczenia mają takie same potrzeby, marzenia jak my. Chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami. Uczniowie z klasy 0 i 1 na zajęciach byli bardzo aktywni, chętnie wykonywali zaproponowane ćwiczenia sensoryczne. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się warsztaty.
        Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych życzymy Wszystkim Osobom z niepełnosprawnościami pomyślności, odwagi w realizacji planów poprawiających jakość życia, konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności, poprawy swojego życia.
        Agnieszka Nasierowska
        Barbara Brzostek