• Wycieczka klasy 7d do Hangaru 646 oraz obejrzenie wystawy “Cosmos Discovery”

• 04.11.2021 19:50
      • 28 października uczniowie klasy 7d i kilku członków kółka fizycznego, wraz z wychowawczynią i opiekunką kółka, wybrali się na wycieczkę do Hangaru 646 i wystawę “Cosmos Discovery”.
      • W parku trampolin czekali na nas wspaniali instruktorzy, którzy przeprowadzili wyjątkową lekcję WF-u. Usłyszeliśmy, że “dopóki nas nie zmęczą to lekcja nie będzie udana”. Zaczęliśmy od podstawowej rozgrzewki na macie, a następnie przenieśliśmy się na trampoliny. Szlifowaliśmy technikę skakania i podstawowe akrobacje. Podzieleni na dwie grupy korzystaliśmy z infrastruktury całego obiektu: były zjeżdżalnie, tor przeszkód, konkurencja na refleks, salta z wysokości i skoki przez przeszkody. Na koniec dostaliśmy jeszcze trochę czasu wolnego. Ostatecznie lekcja była bardzo bardzo udana, a dobra zabawa wygrywała z poczuciem zmęczenia.

Po chwili odpoczynku ruszyliśmy do drugiego punktu programu naszej wycieczki.

Wystawa Cosmos Discovery zabrała nas w niezwykłą podróż, opowiadając przy tym historię podboju kosmosu. Poznaliśmy początki lotów kosmicznych, na własne oczy mogliśmy zobaczyć ponad 200 eksponatów pochodzących z USA, Rosji i Polski oraz poznać historię lotów załogowych, w tym bieżące i planowane na przyszłość misje. Wystawa zawiera także zadanie dla spostrzegawczych, jednak nie zdradzimy, na czym ono polega, nie chcemy psuć innym zabawy.

Wszyscy wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.