• Spotkanie klas piątych z kolarzem Cezarym Zamaną

• 24.03.2023 20:22
      • W dniu 23 marca 2023 r. nasza szkoła gościła fantastycznego sportowca Pana Cezarego Zamanę, jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, zwycięzcę m. in. Tour de Pologne, kolarskiego Mistrza Polski, a od 19 lat także organizatora jednego z największych polskich cyklów rowerowych wyścigów Mazovia MTB Maraton. Warsztaty - Misja kolarska Cezarego Zamany - Bezpiecznie rowerem - kolarz przeprowadził dla uczniów klas piątych. Przybliżył uczestnikom spotkania dyscyplinę kolarstwa na podstawie własnych doświadczeń pokazując autorską prezentację, pełną zdjęć z pierwszych treningów i wyścigów kolarskich. Największe wrażenie na uczniach wywarły podane kilometry, które kolarz pokonał podczas treningów, aby zrealizować swoje marzenia. Zachęcał młodzież do pracy nad sobą, do pokonywania własnych słabości i realizacji pasji.
      • Uświadomił wszystkim obecnym na spotkaniu, jak ciężką dyscypliną sportową jest kolarstwo. Przedstawił akcesoria rowerowe poprawiające bezpieczeństwo jazdy na rowerze. Omówił zasady zapobiegania kontuzjom i urazom podczas treningów kolarstwa. Na pamiątkę spotkania, ale również jako zachętę do rozpoczęcia  uprawiania sportu, każdy uczeń z rąk sportowca otrzymał bidon rowerowy. Po spotkaniu nie zabrakło osób chętnych po autograf i wspólne zdjęcia. Dziękujemy gościowi za miłe spotkanie i życzymy sukcesów sportowych.