•  Kampania społeczna samorządu Mazowsza "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"
      • Kampania społeczna samorządu Mazowsza "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

• 03.04.2023 15:01
      • W dniu 29 marca 2023r. w naszej szkole została przeprowadzona kampania społeczna samorządu Mazowsza "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny."
        Poprawa bezpieczeństwa i nauka odpowiednich zachowań w ruchu drogowym, to podstawowy cel zorganizowanego spotkania z uczniami klas czwartych, które przeprowadzono w trzech panelach dydaktycznych promujących bezpieczeństwo. Małe miasteczko z ruchem drogowym zbudowano na naszej sali gimnastycznej. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód oraz swoje wiadomości podczas interaktywnego wykładu, który przeprowadził Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Ratownik medyczny zapoznał uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, korzystając z okularów VR. Podczas spotkania dzieci otrzymały zestawy zawierające elementy odblaskowe.

• Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Emilia Liberacka i p. Sławomir Bakalarski - kierownik z Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, p. Michał Kamiński - ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ w Warszawie, p. Emilia Ołdak - pracownik Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Wołominie, p. Marta Domańska i p. Przemysław Góralski pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
        Za cenną lekcję dziękujemy organizatorom - pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.