•  Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego klasy 3a
      • Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego klasy 3a

• 17.06.2024 06:42
      • 13 czerwca uczennice i uczniowie klasy 3a pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Na początku przywitali się ze stojącym na dziedzińcu "Kubusiem", odbyli spacer po muzealnym ogrodzie różanym oraz wjechali na dach obiektu, aby podziwiać panoramę Warszawy. Po wejściu do muzeum przywitali się z przewodniczką, panią Anią i udali do sali na lekcję muzealną, dotyczącą książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia", która znajduje się wśród lektur szkolnych klas III. Książka powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego i opowiada o wojnie widzianej oczami pięcioletniej dziewczynki. Na wstępie porozmawiali o tym, jak wyglądała wojenna codzienność oraz na czym polegał „pomyślunek". Poznali też postać autorki książki i jednocześnie jej bohaterki – Joanny Papuzińskiej oraz jej rodzinę. Potem odbyli krótki spacer po ekspozycji muzealnej - obejrzeli stare maszyny drukarskie, wojenne mieszkanie ze skrytkami, listy przenoszone przez harcerzy, przeszli repliką kanałów, a zwiedzanie zakończyli przy ścianie, w której bije serce powstania w rytmie 63 uderzeń na minutę. Pani Ania zaprosiła też dzieci w czasie wakacji do MPW na obchody osiemdziesięciolecia powstania warszawskiego.