• Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu klas 3a i 3b

• 17.06.2024 06:54
      • W piątek 14 czerwca uczennice i uczniowie klas 3a i 3b pojechali na całodniową wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, aby pożegnać pierwszy etap edukacyjny. Pogoda była fantastyczna: błękitne niebo z białymi obłoczkami, święcące słońce i lekki wietrzyk. Spacerując po terenie skansenu z zainteresowaniem oglądali stare budowle: wozownię, chaty, dworki, kościół, szkołę, wiatrak i młyn oraz kolekcję starych rzeźb. Odbyli także ciekawą lekcję kaligrafii, pisząc stalówkami maczanymi w kałamarzach, ubrani w zabytkowe fartuszki. Z tej lekcji każdy wyszedł ze specjalną pamiątką, czyli plamami atramentu na dłoniach 😉 Ponieważ lekcja i spacer zaostrzyły apetyty, wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami. Na koniec czekała niespodzianka w postaci gry w kręgle w pobliskim hotelu. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.