Wtorkowe popołudnie klasa 2a spędziła w szkółce leśnej w Skierdach na zajęciach edukacyjnych o lesie oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw Pan Marek, leśniczy szkółkarz, opowiadał nam o całej procedurze powstawania lasów państwowych - od pozyskiwania nasion, poprzez ich przechowywanie (brrrr, tam było zimno, 3 stopnie poniżej zera!) , sianie i pielęgnowanie sadzonek, aż po sadzenie, przetrzebianie i pozyskiwanie drewna. Potem z Panem Pawłem wyruszyliśmy na spacer po lesie, słuchając opowieści o jego tajemnicach (i zatęskniliśmy za chłodnią z nasionami). Nasz spacer zakończył się na polanie, gdzie mogliśmy grać w piłkę, duże bierki, gry karciane, biegać, skakać oraz zjeść pyszne kiełbaski z ogniska. Za zorganizowanie wycieczki gorąco dziękujemy Panu Pawłowi Tomaszewskiemu, tacie Marcela, a za podwózkę w obie szkoły firmie Translud i Pani Dyrektor. To był fantastycznie spędzony czas!