Blog szkolny
Uczniowie klasy 3 c stworzyli makiety średniowiecznych grodów
- 24.11.2025 06:52
- Klasa 3c na lekcjach edukacji technicznej wykonała grody jako podsumowanie pierwszego etapu tematów historycznych, dotyczących wczesnego średniowiecza. Praca trwała 5 godzin lekcyjnych plus przerwy, które wtedy dla dzieci nie istniały - tak praca pochłonęła wszystkich. Oto efekty naszych starań.
- więcej
Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
- 21.11.2025 20:05

- więcej
Wycieczka szkolna klas 6a, 6c oraz 6d do Muzeum w Łowiczu
- 20.11.2025 21:24
- Klasy 6a, 6c oraz 6d odwiedziły Muzeum w Łowiczu.To miejsce naprawdę ma klimat! Przepiękne wnętrza, mnóstwo kolorów i niezwykły spokój sprawiają, że ma się wrażenie, jakby czas się tam na chwilę zatrzymał.
Po zwiedzaniu uczniowie wzięli udział w warsztatach „Kwiatki z łowickiej chatki” – każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu tradycyjnych łowickich kwiatków z papieru. Było dużo zabawy, trochę śmiechu i sporo zaskoczenia, że z kilku kawałków kolorowego papieru mogą powstać tak piękne prace.
Dzieci wróciły pełne wrażeń i z własnoręcznie wykonanymi kwiatkami, które na pewno długo będą przypominać o tej wycieczce. Łowicz jak zwykle nie zawiódł. Wyjazd została zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę w Jabłonnie, która zdobyła dofinansowanie w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Słowa w gwarze Ci pokażę”. - więcej
MAM TĘ MOC – NIE ZGADZAM SIĘ NA PRZEMOC!
- 18.11.2025 21:10
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie zaprosił naszych uczniów do udziału w lokalnym projekcie społecznym „Marsz poparcia”, który odbył się 17 listopada 2025 r. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, prowadzonej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Uczniowie klas 4a, 4c oraz 6d wraz z opiekunami wzięli udział w marszu przeciw przemocy, aktywnie angażując się w działania promujące bezpieczeństwo oraz poszanowanie praw dzieci.
Na zakończenie wydarzenia podpisany został manifest — złożony przez Wójta Gminy Jabłonna oraz dyrektorów gminnych placówek. W imieniu naszej społeczności szkolnej dokument podpisała Pani wicedyrektor Justyna Kacperska. - więcej
Spotkanie uczniów klas ósmych z Panem Piotrem Oleńczakiem w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości
- 18.11.2025 21:01
- 12 listopada w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów klas ósmych z Panem Piotrem Oleńczakiem – historykiem, nauczycielem oraz autorem licznych publikacji poświęconych dziejom Polski.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującej prelekcji dotyczącej najważniejszych wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Pan Piotr Oleńczak przedstawił zarówno tło historyczne, jak i sylwetki najważniejszych bohaterów tamtego okresu. Nie zabrakło także refleksji na temat współczesnego znaczenia wolności oraz odpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny.
Spotkanie było wartościową lekcją historii i patriotyzmu, która z pewnością pozostanie w pamięci młodzieży. - więcej
