• Gminny Logopedyczny Konkurs Recytatorski

• 16.03.2022 15:17
        • 1. Cele konkursu

• zainteresowanie uczniów poezją dla dzieci
          • prezentacja umiejętności językowych
          • rozwijanie świadomości artykulacyjnej
          • wzbogacanie słownictwa
          • zachęcanie do występów przed publicznością
          • podniesienie samooceny
            2. Zasady konkursu
          • konkurs przeznaczony jest dla klas 0 – 3, będzie rozstrzygany    w dwóch kategoriach 0-1, 2-3
          • konkurs będzie miał formę nagrania prezentacji wiersza wybranego spośród propozycji zamieszczonych w linku dostępnym na stronie szkoły w zakładce Logopedia
          • nagrany wiersz przesyłamy na adres mailowy e.suska@spchotomow.edu.pl lub h.stachowicz@spchotomow.edu.pl  – prosimy o wpisanie nazwy konkursu w temacie wiadomości
          • klasę może reprezentować maksymalnie 1 uczeń

Nagrania wierszy na konkurs należy przesłać do

08.04.2022r.

• Wyniki zostaną ogłoszone 25.04.2022r. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. S. Krasińskiego w Chotomowie

• KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 15.03.2022 19:41
        • Konkurs odbywa się dnia 29.03.2022r o godz.8.00
          w bibliotece szkolnej.
          Organizatorzy konkursu:
          -Nauczyciel wspomagający p. Agata Sobolewska; nauczyciel wspomagający z kl.6b p. Barbara Brzostek, terapeuta Ksenia Męzia przy współpracy z nauczycielem biblioteki z p. Anną Linke
          Cele konkursu:
          - Propagowanie kultury czytelniczej;
          - Podniesienie poziomu czytelnictwa ;
          - Kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos rozumienia czytanego tekstu;
          - Wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu;
          Uczestnicy konkursu:
          - Uczniowie klas II -III;

• Konkurs Plastyczny pt.: „Kolorowe skarpetki – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”

• 10.03.2022 19:35
        • 21 marca obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.
          Celem konkursu jest podniesienie świadomości i oswojenie społeczeństwa z tematem zespołu Downa. Osoby te potrzebują na co dzień ogromnego wsparcia najbliższych, zrozumienia, akceptacji, tolerancji i szacunku. Dzięki szczeremu, naturalnemu i życzliwemu podejściu do życia zwracają naszą uwagę na piękno otaczającego nas świata, na istotne sprawy i wartościowe idee, na problemy osób niepełnosprawnych, a także na inne palące problemy, takie jak szacunek czy integracja. Poprzez naszą akcję chcemy pokazać, że osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy. Liczymy zatem, iż dostarczone prace plastyczne zaskoczą nas swoimi oryginalnymi i niepowtarzalnymi pomysłami, doborem techniki, a przede wszystkim sposobem wyrażenia własnych uczuć i emocji.