Aktualności

        • Kursy autobusu szkolnego  26.06.2026 r.
          • Kursy autobusu szkolnego  26.06.2026 r.

          • Trasa: Trzciany – Szkoła

             

            • 7.10/ 8.45 / - Trzciany , ul. Granitowa, ul. Żwirowa

            • 7.20 / 8.55 / - Suchocin, ul. Modlińska

            • 7.25 / 9.00 / – Osiedle pod Kurantami

            • 7.27/ 9.02 /– Skierdy, ul. Nadwiślańska

            • 7.33/ 9.03 /– Rajszew, ul. Mazowiecka, ul. Golfowa

            • 7.37/ 9.07 /– Nadzorcówka

            • 7.38/ 9.08 / - Jabłonna, ul. Modlińska

            • 7.39/ 9.09 / - Jabłonna, ul. Chotomowska (cmentarz)

            • 7.42 / 9.12 / - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chotomowie

             

            Powrót : 9.30  , 10.15 , 12.30

            UWAGA

            KURSY REALIZOWANE BĘDĄ CAŁĄ TRASĄ

             

            Trasa: Dąbrowa Chotomowska – Szkoła

            7.30 / 9.00 /– ul. Kolejowa ( granica z Legionowem)

            7. 31/ 9.01 /– ul. Akacjowa

            7.32 / 9.02 /– ul. Jodłowa

            7.33/ 9.03 /–  PKP Chotomów

            7.35/  9.05 /– ul. Kolejowa (sklep)

            7.37/  9.07 /– ul. Kolejowa Krzyż

            7.38/  9.08 /– ul. Olszynowa

            7.39/  9.09 /– ul. Wspólna

            7.41 / 9.11 /– ul. Świerkowa

            7.42/  9.12 /– skrzyżowanie ul. Kordeckiego i  ul. Wypoczynkowej

            7.48/  9.18 / -  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chotomowie  

             

            Powrót : 9. 30 , 10. 15 , 12. 30


             
        •  Zajęcia edukacyjne klasy 2a w  szkółce leśnej w Skierdach
          • Zajęcia edukacyjne klasy 2a w szkółce leśnej w Skierdach

          • Wtorkowe popołudnie klasa 2a spędziła w szkółce leśnej w Skierdach na zajęciach edukacyjnych o lesie oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw Pan Marek, leśniczy szkółkarz, opowiadał nam o całej procedurze powstawania lasów państwowych - od pozyskiwania nasion, poprzez ich przechowywanie (brrrr, tam było zimno, 3 stopnie poniżej zera!) , sianie i pielęgnowanie sadzonek, aż po sadzenie, przetrzebianie i pozyskiwanie drewna. Potem z Panem Pawłem wyruszyliśmy na spacer po lesie, słuchając opowieści o jego tajemnicach (i zatęskniliśmy za chłodnią z nasionami). Nasz spacer zakończył się na polanie, gdzie mogliśmy grać w piłkę, duże bierki, gry karciane, biegać, skakać oraz zjeść pyszne kiełbaski z ogniska. Za zorganizowanie wycieczki gorąco dziękujemy Panu Pawłowi Tomaszewskiemu, tacie Marcela, a za podwózkę w obie szkoły firmie Translud i Pani Dyrektor. To był fantastycznie spędzony czas!
        • Wycieczka klasy 3b  do Parku Rozrywki w Julinku
          • Wycieczka klasy 3b do Parku Rozrywki w Julinku

          • W czwartek 16 czerwca klasa 3b wyruszyła do Parku Rozrywki w Julinku, aby cieszyć się ostatnią wspólną wycieczką. Prognozy pogody nie były optymistyczne, ale nasza wiara w dobry humor aury opłaciła się - nie padało, a wraz z upływem czasu robiło się coraz ładniej i coraz cieplej. Podczas zabaw w wesołym miasteczku i na trampolinach oraz dmuchańcach było jeszcze pochmurno, ale podczas zmagań w parku linowym i na ściankach wspinaczkowych niebo zbłękitniało, a słonko przygrzewało całkiem mocno. Mieliśmy szczęście i park był mało uczęszczany w tym dniu, więc wybawiliśmy się na wszystkich atrakcjach bez kolejek. To była wspaniała wycieczka!
        • Wycieczka rowerowa klasy 4d na lody do Nowego Dworu Mazowieckiego
          • Wycieczka rowerowa klasy 4d na lody do Nowego Dworu Mazowieckiego

          • Klasa 4d pod opieką wychowawcy Karola Szczepkowskiego postanowiła wybrać się na lody do Nowego Dworu Mazowieckiego... na rowerach! Czyli wycieczka na sportowo. Kto inny jak nie oni ze swoim Wychowawcą?
            Trasa prowadziła wspaniałymi ścieżkami rowerowymi Gminy Jabłonna, a pogoda i humory dopisywały od samego początku. Jednak prawdziwa niespodzianka czekała na uczestników w drodze powrotnej.
            Dzięki uprzejmości Sołtysa Trzcian, pana Ryszarda Doktora, oraz jego żony Joanny, uczniowie mogli odpocząć podczas pikniku na Skwerze Sołeckim w Trzcianach. To idealne miejsce do spędzania czasu dla dzieci w tym wieku. Były pieczone na ognisku kiełbaski, świetna zabawa na placu zabaw i – przede wszystkim – mnóstwo radości ze wspólnie spędzonego czasu.
            Powrót do szkoły prowadził leśnymi ścieżkami, wśród pięknych widoków, śpiewu ptaków i świeżego, pachnącego lasem powietrza.
            Ten wyjątkowy dzień to ponad cztery godziny aktywności na świeżym powietrzu i przeszło 30 kilometrów przejechanych na rowerach. A zmęczenie? Tego próżno było szukać! Zaraz po powrocie uczniowie pytali, kiedy wyruszymy na kolejną wycieczkę.
        • Spotkanie z panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem
          • Spotkanie z panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem

          • W mijającym tygodniu uczennice i uczniowie z klas 2a, 3b, 5d, 6d, 7a, 7b, 7c, 8b i 8c mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach z absolwentem naszej szkoły, panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem. Pan Michał z miłością i znawstwem opowiadał o pięknie Gór Stołowych, poruszając także tematykę bezpieczeństwa turystyki górskiej, tak ważną przed zbliżającymi się wakacjami. Za wspaniałe spotkania i snute górskie opowieści serdecznie Panu Michałowi dziękujemy!
            Wyświetl mniej
        • W roku szkolnym 2025/2026 w świetlicy szkolnej była realizowana innowacja pedagogiczna "Budzimy wyobraźnię. Ilustracje do wierszy i fragmentów książek"
          • W roku szkolnym 2025/2026 w świetlicy szkolnej była realizowana innowacja pedagogiczna "Budzimy wyobraźnię. Ilustracje do wierszy i fragmentów książek"

          • Jej głównym celem było rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności uważnego słuchania.Uczniowie z dużym zaangażowaniem wsłuchiwały się w teksty czytane przez nauczyciela, analizowali je, a następnie wyrażali swoje przemyślenia i emocje poprzez tworzone ilustracje. Powstałe prace zachwycały pomysłowością, starannością wykonania oraz bogactwem wyobraźni młodych artystów.
            Przez cały rok szkolny ilustracje uczniów zdobiły gazetki na korytarzu świetlicowym, budząc zainteresowanie społeczności szkolnej. Realizacja innowacji dostarczyła uczniom wielu pozytywnych doświadczeń, oraz była inspiracją do twórczego działania.
            Wyświetl mniej

          • .

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            26 czerwca 2026 r.

            Godz. 8.00 - klasy 2, 3, 4b, 4c, 4d, 4e, 5

            Godz. 9.30 - klasa 1, 2a, 4a, 6, 7

            Godz. 10.00 - klasy 8

             

            • Przydział sal dla poszczególnych klas

              1A – sala nr 9

              1B – sala nr 8

              1C – sala nr 1

              1D – sala nr 7

              1E – sala nr 10

              2A – sala nr 6

              2B – sala nr 6

              2C – sala nr 1

              2D – sala nr 7

              Klasy 3 – hala sportowa – OSiR 

              4A – sala nr 29

              4B – sala nr 26

              4C – sala nr 18

              4D – sala nr 17

              4E – sala nr 16

              5A – sala nr 21

              5B – sala nr 25

              5C – sala nr 22

              5D – sala nr 19

              5E – sala nr 20

              6A – sala nr 12

              6B – sala nr 17

              6C – sala nr 11

              6D – sala nr 26

              6E – sala nr 27

              7A – sala nr 25

              7B – sala nr 20

              7C – sala nr 22

              Klasy 8 – hala sportowa – OSiR 

        • Konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!" klas 1-3
          • Konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!" klas 1-3

          • Ponieważ maj jest miesiącem książki, w tym miesiącu rokrocznie w naszej szkole organizowany jest dla klas 1-3 konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!". Aby wziąć w nim udział, należy wykonać plakat, zachęcający do przeczytania wybranej przez autora pracy książki. W tym roku na konkurs wpłynęło 48 pięknych prac. Zawisły one na tablicach na szkolnym korytarzu, aby uczniowie mogli zapoznać się z zawartymi na nich informacjami i hasłami, polecającymi lektury.

        • Zajęcia z kodowania w klasie 2a
          • Zajęcia z kodowania w klasie 2a

          • Majowe święta to okazja do rozmów z dziećmi na temat symboli narodowych. A zajęcia z informatyki umożliwiają zaprojektowanie polskiego godła na macie do kodowania online. Takie zadanie wykonali uczniowie klasy 2a.
          • Zajęcia z kodowania w klasie 2a

          • Majowe święta to okazja do rozmów z dziećmi na temat symboli narodowych. A zajęcia z informatyki umożliwiają zaprojektowanie polskiego godła na macie do kodowania online. Takie zadanie wykonali uczniowie klasy 2a.
        • Wycieczka klas 2a i 2b na kielecczyznę
          • Wycieczka klas 2a i 2b na kielecczyznę

          • Majowa wycieczka klas 2a i 2b na kielecczyznę obfitowała w fantastyczne atrakcje. najpierw dzieci odwiedziły jaskinie na Kadzielni, gdzie oglądały twory skalne, nacieki i kryształy oraz słuchały opowieści o nietoperzach. następnie udały się do Centrum nauki DaVinci, w którym wzbogacały swoją wiedzę i doświadczenia, a także świetnie się bawiły. Po uciechach dla ducha przyszedł czas na uciechy dla ciała, czyli pyszny obiad w restauracji. Kolejnym przystankiem podróży był fantastyczny gminny ogólnodostępny plac zabaw w Strawczynie z parkiem linowym. Na koniec podróży nastąpiło spotkanie z wiekowym dębem Bartkiem w Zagnańsku i edukacyjnym placem zabaw tamże. Wyprawa była rewelacyjna i zostanie w pamięci uczniów na długo.
        • Wycieczka  szkolna klas 3b i 3c w Karkonosze -5 dni
          • Wycieczka szkolna klas 3b i 3c w Karkonosze -5 dni

          • W dniach 20-24 kwietnia kl. 3b oraz 3c wybrały się w niezwykłą daleką podróż w Karkonosze do Piechowic, aby podziwiać walory przyrodnicze i kulturowe Dolnego Śląska. Naszą Zieloną Szkołę zaczęliśmy od wizyty w Jeleniej Górze, gdzie w podziemiach Time Gates wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych z ciekłym azotem i metanem oraz przemierzyliśmy trasę historyczną po dawnych schronach. To była wybuchowa atrakcja! Nie zabrakło również wizyty w Modelarni, gdzie poznaliśmy tajniki powstawania makiet do każdego Kolejkowa. Mogliśmy podglądać pracę na żywo oraz wzięliśmy udział w warsztatach z malowania figurek. Po drodze do Jeleniej zwiedziliśmy również interaktywną wystawę w Centrum Edukacyjno-Przyrodniczym Karkonoskiego PN w Pałacu Sobieszów, gdzie bliżej poznaliśmy historię Karkonoszy. Drugiego dnia wybraliśmy się do Szklarskiej Poręby, aby obejrzeć Wodospad Kamieńczyka. Dzielnie zeszliśmy wszyscy do wąwozu, gdzie były kręcone sceny do Narnii. Następnie zapoznaliśmy się z pracą hutnika w Leśnej Hucie Szkła oraz wzięliśmy udział w warsztatach z grawerowania na szkle.
        • Wycieczka klasy 4e do Gdańska
          • Wycieczka klasy 4e do Gdańska

          • Klasa 4e odbyła niezwykłą wycieczkę do Gdańska. O godzinie 7.00 uczniowie wyruszyli pociągiem ze stacji Legionowo, mknąc nawet 150 km/h, by poznawać zabytki i historię jednego z najpiękniejszych polskich miast.
            Podczas zwiedzania towarzyszył nam Oskar Allaburda – jeden z najbardziej zaangażowanych przewodników po Gdańsku. Dzięki niemu klasa odkryła najciekawsze zakątki miasta i wysłuchała wielu pasjonujących opowieści o Gdańsku oraz historii Polski.
             
        • Wielki sukces naszego ucznia. Z ogromną radością informujemy, że Maksymilian Panfiłowicz z klasy VII został laureatem konkursu historycznego
          • Wielki sukces naszego ucznia. Z ogromną radością informujemy, że Maksymilian Panfiłowicz z klasy VII został laureatem konkursu historycznego

          • 11 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
            Laureat konkursu kuratoryjnego to uczeń, który zdobył tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim. Osiągnięcie to wiąże się z najwyższymi przywilejami edukacyjnymi, w tym zwolnieniem z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty (z wynikiem 100%) oraz pierwszeństwem w przyjęciu do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Aby zdobyć ten prestiżowy tytuł, uczestnik konkursu musi pomyślnie przejść trzy etapy rywalizacji – szkolny, rejonowy i wojewódzki – oraz uzyskać w finale odpowiednio wysoki wynik (najczęściej co najmniej 85% punktów).
            Uroczystość była również wyjątkową okazją do podsumowania wielu miesięcy pracy, zaangażowania oraz rozwijania pasji przez uczniów z województwa mazowieckiego.
            Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Maksymilian Panfiłowicz z klasy 7c, laureat kuratoryjnego konkursu historycznego oraz – jak podkreśliła sama Pani Kurator – finalista kuratoryjnego konkursu geograficznego.
            Maks to osoba, która połączyła pasję, talent i ciężką pracę. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania i konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów. Jego osiągnięcia są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i pozwalają z optymizmem patrzeć na jego dalszy rozwój.
            Maksowi w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli jego tata, pan Marek Panfiłowicz, oraz nauczyciel historii, pan Sebastian Janek.
            Serdeczne gratulacje dla Maksa!
        • Spotkanie z pracownikiem SANEPOIDU w Legionowie
          • Spotkanie z pracownikiem SANEPOIDU w Legionowie

          • 9 czerwca 2026 roku klasy 4E,6A,7A i 8D uczestniczyły w ciekawych spotkaniach z przedstawicielką Sanepidu w Legionowie Panią Patrycją Siek.
            Uczniowie wysłuchali interesujących wykładów o problemach młodzieży oraz uczestniczyli w dyskusji.
            Tematy były zróżnicowane.
            Problematyka to:
            1.KL4c-,,Zdrowe odżywianie, ,,Bezpieczeństwo w lesie, ,,Choroby odzwierzęce.
            2.KL.6A i 8D-,,Czerniak- co to jest?, ,,Bezpieczne wakacje.
            3.KL.7A-,,31 MAJA- ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU , E-papierosy to manipulacja .
        •  Kolejny sukces naszych młodych sportowców!
          • Kolejny sukces naszych młodych sportowców!

          • W dniu dzisiejszym odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Usportowione.
            🥇 Chłopcy spisali się znakomicie, zdobywając I miejsce w powiecie!
            🥉 Dziewczęta również zaprezentowały wysoki poziom sportowy, zajmując III miejsce.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportową postawę i wspaniałą walkę na boisku. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
            👏 Brawo! Jesteśmy z Was dumni!
        • Kolejne sukcesy Wiktorii Wójcik z klasy 5d w turniejach tenisowych
          • Kolejne sukcesy Wiktorii Wójcik z klasy 5d w turniejach tenisowych

          • Wiktoria Wójcik z klasy 5d ma za sobą niezwykle intensywny, ale bardzo udany tydzień turniejowy. Tegoroczny Dzień Dziecka spędziła na kortach tenisowych, rywalizując w kolejnych etapach prestiżowych zawodów. Efektem jej sportowych zmagań są aż trzy puchary zdobyte podczas dwóch turniejów.
            W dniach 30 maja – 3 czerwca Wiktoria uczestniczyła w elitarnym turnieju Hubi Cup, organizowanym przez Huberta Hurkacza. To zawody zaliczane do Super Serii i przeznaczone dla najlepszych dwunastoletnich tenisistów w Polsce. Dzięki bardzo dobrej grze wywalczyła 3. miejsce.
            Następnie, podczas długiego weekendu, wystartowała w turnieju w Bielsku-Białej, rozgrywanym w klubie BKT Advantage. Również tam zaprezentowała wysoką formę, zdobywając 1. miejsce w grze podwójnej oraz 3. miejsce w grze pojedynczej.
            Oba turnieje stanowiły ważny etap przygotowań do indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski, które już wkrótce odbędą się w Krakowie.
            To był wyjątkowy Dzień Dziecka i bardzo owocny początek czerwca. Trzy zdobyte puchary są najlepszym dowodem talentu, systematycznej pracy i sportowej pasji Wiktorii.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na tenisowych kortach! 🏆🎾
            📷 Archiwum prywatne
            Wyświetl mniej
        • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4e spędzili wspaniały czas w parku linowym!
          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4e spędzili wspaniały czas w parku linowym!

          • Było aktywnie, radośnie i przede wszystkim na świeżym powietrzu. Wspólna zabawa, pokonywanie przeszkód i ruch to najlepszy sposób na świętowanie – zwłaszcza po wielu godzinach spędzanych w szkolnych ławkach. Taki dzień to nie tylko mnóstwo uśmiechu, ale także korzyść dla zdrowia, kondycji i zmęczonych siedzeniem kręgosłupów.
            Wszyscy wrócili szczęśliwi, pełni energii i niezapomnianych wspomnień!
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, Chotomów, ul. Partyzantów 124
      • Sekretariat (+48) 22 772 62 84

        Świetlica kl. 0- 1 - 22 767 57 44

        Świetlica kl. 2-3 - 22 767 57 42

        Logopeda - 22 300 45 02

        Pedagog/Psycholog - 22 300 45 03

        Reedukator - 22 767 57 46

        Biblioteka - 22 300 44 97

        Referent - 22 767 57 43

        Pielęgniarka - 22 767 57 49
      • ul. Partyzantów 124
        05-123 Chotomów
        Poland
    • Logowanie