• 30.03.2022 21:04
      • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - święto obchodzone corocznie z inicjatywy Kataru, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
        Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ok. 400 tys. osób z autyzmem.
        Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju o podłożu neurologicznym.
        Niestety, świadomość społeczna w naszym kraju nadal jest niewystarczająca. Często dzieci z autyzmem są odbierane jako źle wychowane lub niegrzeczne, a dorośli jako dziwacy.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma uświadomić, że są wśród nas osoby, które mają problem z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych i w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
        Postrzeganie świata przez osobę z autyzmem jest inne - nie gorsze ani lepsze, po prostu inne. Bądźmy tego świadomi.
        Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszamy do udziału w IV NIEBIESKIM BIEGU oraz w Konkursie Plastycznym "AUTYZM. Nie oceniam - pomagam".
        Każdy uczestnik IV Niebieskiego Biegu otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzca Konkursu Plastycznego nagrodę.

Agnieszka Liśkiewicz i Mariola Mańkowska-Zbysińska

Regulamin_IV_Niebieski_Bieg___oswiadczenie-skonwertowany.doc