Blog szkolny

        •  Zajęcia edukacyjne klasy 2a w  szkółce leśnej w Skierdach
        • Zajęcia edukacyjne klasy 2a w szkółce leśnej w Skierdach

        • 23.06.2026 08:04
        • Wtorkowe popołudnie klasa 2a spędziła w szkółce leśnej w Skierdach na zajęciach edukacyjnych o lesie oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw Pan Marek, leśniczy szkółkarz, opowiadał nam o całej procedurze powstawania lasów państwowych - od pozyskiwania nasion, poprzez ich przechowywanie (brrrr, tam było zimno, 3 stopnie poniżej zera!) , sianie i pielęgnowanie sadzonek, aż po sadzenie, przetrzebianie i pozyskiwanie drewna. Potem z Panem Pawłem wyruszyliśmy na spacer po lesie, słuchając opowieści o jego tajemnicach (i zatęskniliśmy za chłodnią z nasionami). Nasz spacer zakończył się na polanie, gdzie mogliśmy grać w piłkę, duże bierki, gry karciane, biegać, skakać oraz zjeść pyszne kiełbaski z ogniska. Za zorganizowanie wycieczki gorąco dziękujemy Panu Pawłowi Tomaszewskiemu, tacie Marcela, a za podwózkę w obie szkoły firmie Translud i Pani Dyrektor. To był fantastycznie spędzony czas!
        • więcej
        • Wycieczka klasy 3b  do Parku Rozrywki w Julinku
        • Wycieczka klasy 3b do Parku Rozrywki w Julinku

        • 23.06.2026 07:35
        • W czwartek 16 czerwca klasa 3b wyruszyła do Parku Rozrywki w Julinku, aby cieszyć się ostatnią wspólną wycieczką. Prognozy pogody nie były optymistyczne, ale nasza wiara w dobry humor aury opłaciła się - nie padało, a wraz z upływem czasu robiło się coraz ładniej i coraz cieplej. Podczas zabaw w wesołym miasteczku i na trampolinach oraz dmuchańcach było jeszcze pochmurno, ale podczas zmagań w parku linowym i na ściankach wspinaczkowych niebo zbłękitniało, a słonko przygrzewało całkiem mocno. Mieliśmy szczęście i park był mało uczęszczany w tym dniu, więc wybawiliśmy się na wszystkich atrakcjach bez kolejek. To była wspaniała wycieczka!
        • więcej
        • Spotkanie z panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem
        • Spotkanie z panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem

        • 23.06.2026 06:52
        • W mijającym tygodniu uczennice i uczniowie z klas 2a, 3b, 5d, 6d, 7a, 7b, 7c, 8b i 8c mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach z absolwentem naszej szkoły, panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem. Pan Michał z miłością i znawstwem opowiadał o pięknie Gór Stołowych, poruszając także tematykę bezpieczeństwa turystyki górskiej, tak ważną przed zbliżającymi się wakacjami. Za wspaniałe spotkania i snute górskie opowieści serdecznie Panu Michałowi dziękujemy!
          Wyświetl mniej
        • więcej
        • Konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!"  klas 1-3
        • Konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!" klas 1-3

        • 18.06.2026 06:52
        • Ponieważ maj jest miesiącem książki, w tym miesiącu rokrocznie w naszej szkole organizowany jest dla klas 1-3 konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!". Aby wziąć w nim udział, należy wykonać plakat, zachęcający do przeczytania wybranej przez autora pracy książki. W tym roku na konkurs wpłynęło 48 pięknych prac. Zawisły one na tablicach na szkolnym korytarzu, aby uczniowie mogli zapoznać się z zawartymi na nich informacjami i hasłami, polecającymi lektury.
        • więcej
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, Chotomów, ul. Partyzantów 124
      • Sekretariat (+48) 22 772 62 84

        Świetlica kl. 0- 1 - 22 767 57 44

        Świetlica kl. 2-3 - 22 767 57 42

        Logopeda - 22 300 45 02

        Pedagog/Psycholog - 22 300 45 03

        Reedukator - 22 767 57 46

        Biblioteka - 22 300 44 97

        Referent - 22 767 57 43

        Pielęgniarka - 22 767 57 49
      • ul. Partyzantów 124
        05-123 Chotomów
        Poland
    • Logowanie