Blog szkolny
Zajęcia edukacyjne klasy 2a w szkółce leśnej w Skierdach
- 23.06.2026 08:04
- Wtorkowe popołudnie klasa 2a spędziła w szkółce leśnej w Skierdach na zajęciach edukacyjnych o lesie oraz grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Najpierw Pan Marek, leśniczy szkółkarz, opowiadał nam o całej procedurze powstawania lasów państwowych - od pozyskiwania nasion, poprzez ich przechowywanie (brrrr, tam było zimno, 3 stopnie poniżej zera!) , sianie i pielęgnowanie sadzonek, aż po sadzenie, przetrzebianie i pozyskiwanie drewna. Potem z Panem Pawłem wyruszyliśmy na spacer po lesie, słuchając opowieści o jego tajemnicach (i zatęskniliśmy za chłodnią z nasionami). Nasz spacer zakończył się na polanie, gdzie mogliśmy grać w piłkę, duże bierki, gry karciane, biegać, skakać oraz zjeść pyszne kiełbaski z ogniska. Za zorganizowanie wycieczki gorąco dziękujemy Panu Pawłowi Tomaszewskiemu, tacie Marcela, a za podwózkę w obie szkoły firmie Translud i Pani Dyrektor. To był fantastycznie spędzony czas!
- więcej
Wycieczka klasy 3b do Parku Rozrywki w Julinku
- 23.06.2026 07:35
- W czwartek 16 czerwca klasa 3b wyruszyła do Parku Rozrywki w Julinku, aby cieszyć się ostatnią wspólną wycieczką. Prognozy pogody nie były optymistyczne, ale nasza wiara w dobry humor aury opłaciła się - nie padało, a wraz z upływem czasu robiło się coraz ładniej i coraz cieplej. Podczas zabaw w wesołym miasteczku i na trampolinach oraz dmuchańcach było jeszcze pochmurno, ale podczas zmagań w parku linowym i na ściankach wspinaczkowych niebo zbłękitniało, a słonko przygrzewało całkiem mocno. Mieliśmy szczęście i park był mało uczęszczany w tym dniu, więc wybawiliśmy się na wszystkich atrakcjach bez kolejek. To była wspaniała wycieczka!
- więcej
Spotkanie z panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem
- 23.06.2026 06:52
- W mijającym tygodniu uczennice i uczniowie z klas 2a, 3b, 5d, 6d, 7a, 7b, 7c, 8b i 8c mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach z absolwentem naszej szkoły, panem Michałem Machnackim, podróżnikiem i pasjonatem polskich gór, autorem przewodnika po Sudetach, Biegającym Bibliotekarzem. Pan Michał z miłością i znawstwem opowiadał o pięknie Gór Stołowych, poruszając także tematykę bezpieczeństwa turystyki górskiej, tak ważną przed zbliżającymi się wakacjami. Za wspaniałe spotkania i snute górskie opowieści serdecznie Panu Michałowi dziękujemy!
Wyświetl mniej - więcej
Uroczyste rozdanie nagród za konkursy gminne i szkolne organizowane w drugim półroczu
- 21.06.2026 14:18
- Na początku czerwca w naszej szkole odbył się apel, na którym zostały rozdane nagrody za konkursy gminne i szkolne, organizowane w drugim półroczu. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
- więcej
Konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!" klas 1-3
- 18.06.2026 06:52
- Ponieważ maj jest miesiącem książki, w tym miesiącu rokrocznie w naszej szkole organizowany jest dla klas 1-3 konkurs czytelniczo - plastyczny "Przeczytaj, bo warto!". Aby wziąć w nim udział, należy wykonać plakat, zachęcający do przeczytania wybranej przez autora pracy książki. W tym roku na konkurs wpłynęło 48 pięknych prac. Zawisły one na tablicach na szkolnym korytarzu, aby uczniowie mogli zapoznać się z zawartymi na nich informacjami i hasłami, polecającymi lektury.
- więcej