• Konkurs z okazji Dni Papieskich "Papież moją inspiracją"

• 07.06.2024 07:18
        • W październiku z okazji Dni Papieskich uczniowie SP1 w Chotomowie wzięli udział w konkursie " Papież moją inspiracją". Konkurs miał dwie kategorie: plastyczną ( uczniowie przedstawiali Papieża Polaka Jana Pawła II) lub mogli napisać list do obecnie żyjącego Papieża Franciszka. Uczeń klasy II c Franciszek Szpyt wygrał konkurs i jego list został wysłany do Watykanu. Z wielką radością informujemy, że Stolica Apostolska odpisała naszemu uczniowi na list, który załączamy do wiadomości. Dziękujemy i gratulujemy!
        • Sportowy Dzień Dziecka

• 04.06.2024 20:11
        • Ciąg dalszy Sportowego Dnia Dziecka, zorganizowanego przez nauczycieli WF-u z naszej szkoły. Tym razem do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 4 i 5. Skoro mamy rok olimpijski, nasi sportowcy wzięli udział w igrzyskach - rywalizowali indywidualnie w ośmiu konkurencjach, zdobywając punkty.
        • Wycieczka do @Miniciti_pl klas 3a i 6d

• 30.05.2024 10:07
        • Dziś uczniowie klasy 3a i 6d wybrali się na wycieczkę do @Miniciti_pl
          Jest to pierwsze w Polsce miasteczko zawodowe dla dzieci. Na miejscu uczniowie mogli wybrać dwa różne zawody wśród 13 różnych miejsc pracy i popracować w danym zawodzie przez 45 minut. Za wykonaną pracę dostawali wypłatę (pomniejszoną o podatek), którą na koniec mogli wykorzystać na zakupy w sklepiku. Nasi uczniowie poznali tajniki wielu ciekawych zawodów i świetnie połączyli spędzony tam czas na nauce i zabawie. Bardzo chętnie jeszcze kiedyś się tam wybierzemy, ostatecznie jeszcze wiele ciekawych zawodów zostało każdemu do przetestowania, a miejsce jest naprawdę świetne.
        • Dziecięca Sesja Rady Gminy

• 30.05.2024 09:39
        • W dniu 29 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dziecięcej Sesji Rady Gminy. Było to niezwykłe wydarzenie! Na jeden dzień przedstawiciele szkół naszej gminy przejęli najważniejsze stanowiska samorządowe. Wybrano Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy, a młodzieżowi radni podjęli decyzje w sprawie dwóch specjalnie przygotowanych uchwał. Głosowanie nad uchwałami poprzedziła bardzo poważna dyskusja, której nie powstydziłoby się żadne dorosłe grono.
          Dzień rozpoczął się od zwiedzania Urzędu Gminy. Pracownicy poszczególnych wydziałów opowiedzieli młodym gościom, czym się zajmują i jaka jest ich rola w funkcjonowaniu urzędu. Największe wrażenie zrobiła wizyta u pani Skarbnik i rozmowa o budżecie. W pamięci dzieci na długo pozostanie także sesja zdjęciowa w gabinecie Pana Wójta Jarosława Chodorskiego, podczas której osobiście opowiadał, czym się zajmuje i na czym polega jego praca.

• Odwiedziny absolwenta Janusza Ratowskiego reprezentanta Polski w koszykówce

• 30.05.2024 09:25
        • Niedawno naszą szkołę odwiedził nasz absolwent, mieszkaniec Chotomowa Janusz Ratowski. Jasiek (tak na niego wszyscy wołali i wołają) jest reprezentantem Polski w koszykówce, przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Właśnie ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie, zdając maturę. Ma 208 cm wzrostu, a po wakacjach chce kontynuować swoją karierę koszykarską na studiach w USA. Trzymamy kciuki i życzymy, żeby został kolejnym polskim graczem w NBA💪⛹️🏀