• Wycieczka klasy 4b do Pałacu w Jabłonnie połączonona z plenerem malarskim i piknikiem

• 19.06.2024 20:02
        • Korzystając z pięknej pogody 19 czerwca klasa 4b udała się do Pałacu w Jabłonnie na wycieczkę edukacyjną połączoną z plenerem malarskim i piknikiem. Zespół parkowo-pałacowy to miejsce pełne tajemnic o bogatej historii, z ciekawymi zabytkami i pięknym starym parkiem. Po zwiedzaniu młodzi artyści rozłożyli na murawie koce, przybory i malowali pejzaże, był również piknik. Na koniec cała grupa udała się na lody. Wycieczka była całkowicie bezpłatna, do Jabłonny uczniowie dojechali bezpłatnym autobusem gminnym.
        •  „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”
        • „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

• 18.06.2024 19:51
        • 28 maja uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
          Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z dziećmi z całej Polski. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku oraz właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia.
          Podczas imprezy dzieci miały okazję zdobyć informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy, właściwego zachowania w sytuacjach potencjalnie zagrażających oraz bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni. Swoją wiedzą dzielili się przedstawiciele służb, formacji i instytucji, którzy prezentowali m.in. zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, zasady obowiązujące w czasie górskich wędrówek, wypoczynku nad wodą, techniki udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa drogowego oraz wyszkolenia psów służbowych. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć sprzęt, jakim posługują się obecne na spotkaniu formacje. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się pokazy umiejętności wyszkolonych psów, pracujących w Policji i w Straży Granicznej.
          Podczas części oficjalnej Prezydent wręczył grupie dzieci Medale za Ofiarność i Odwagę w ratowaniu życia ludzkiego. Następnie Para Prezydencka złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Pierwsza Dama życzyła dzieciom, aby zawsze mogły czuć się kochane, bezpiecznie i uśmiechały się na co dzień. Prezydent Andrzej Duda życzył wszystkim spokojnego i pogodnego lata oraz udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

• Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu klas 3a i 3b

• 17.06.2024 06:54
        • W piątek 14 czerwca uczennice i uczniowie klas 3a i 3b pojechali na całodniową wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, aby pożegnać pierwszy etap edukacyjny. Pogoda była fantastyczna: błękitne niebo z białymi obłoczkami, święcące słońce i lekki wietrzyk. Spacerując po terenie skansenu z zainteresowaniem oglądali stare budowle: wozownię, chaty, dworki, kościół, szkołę, wiatrak i młyn oraz kolekcję starych rzeźb. Odbyli także ciekawą lekcję kaligrafii, pisząc stalówkami maczanymi w kałamarzach, ubrani w zabytkowe fartuszki. Z tej lekcji każdy wyszedł ze specjalną pamiątką, czyli plamami atramentu na dłoniach 😉 Ponieważ lekcja i spacer zaostrzyły apetyty, wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami. Na koniec czekała niespodzianka w postaci gry w kręgle w pobliskim hotelu. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.