• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• 01.11.2023 17:41
        • Jak co roku Europejskie Towarzystwo Dysleksji zaprosiło szkoły w październiku do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypominanie, że wśród naszych uczniów znajdują się dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych-ryzyka dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem "Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie". Klasa 4b wzieła aktywny udział w zajęciach poświęconych na poruszenie tego ważnego tematu. Na lekcji wykorzystano nowoczesne technologie, okulary VR, w których uczniowie mogli rozwijać zmysły, pamięć, koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość.
          Obchodząc to ważne święto, należy pamiętąc co to jest dysleksja rozwojowa i czym się charakteryzuje? Dysleksja rozwojowa są to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Powodują je zaburzenia niektórych funkcji poznawczych, motorycznych i ich integracji, a warunkuje nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.