• Światowy Dzień Warzyw i Owoców w klasie 3a

• 23.10.2023 20:10
        • W piątek 20 października obchodzony jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W klasie 3a zaczęliśmy zajęcia z nim związane od spotkania z bardzo egzotycznym i bardzo specyficznym owocem - durianem, słynnym ze swojego specyficznego aromatu. Faktycznie, jest on niezapomniany - mimo iż owoc gościł w naszej sali tylko kilkanaście minut, to duża część szkoły mogła doświadczyć, jak jego woń jest mocna i trwała. Nam udało się przezwyciężyć niechęć węchową, odważyliśmy się wziąć owoc w ręce, a niektórzy z nas zdecydowali się także na jego degustację. Po tak ciekawym doświadczeniu rozpoczęliśmy klasową debatę na temat różnych sposobów klasyfikacji, dzieląc warzywa i owoce według różnych kategorii. Najtrudniejszy okazał się podział na...warzywa i owoce. Długo przedstawialiśmy różne argumenty do swoich opinii, aż doszliśmy do wniosku, że wszystko zależy od tego, jakie założenia poczynimy na początku, według jakiego klucza podejdziemy do takiego podziału, bo możliwych jest kilka. Zresztą tak samo stało się przy wydawałoby się prostym segregowaniu według kolorów czy według kształtów. Przypomnieliśmy sobie także, jakie części mają rośliny i określiliśmy, co jest jadalne w przypadku naszych eksponatów.

• 19.10.2023 20:57
        • 13 października w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazem wdzięczności uczniowskiej dla nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej był montaż słowno-muzyczny. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, by wyrazić szacunek i wdzięczność dla ciężkiej pracy pracowników naszej szkoły. Po części artystycznej przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Grażyna Sprawka oraz zaproszeni goście, wręczone również zostały nagrody Wójta Gminy Jabłonna dla nauczycieli z naszej szkoły. Nagrodzone zostały: Pani Dyrektor Grażyna Sprawka, Pani Elżbieta Indulska oraz Pani Katarzyna Łaniewska.
        • Światowy Dzień Chleba w klasie 3a

• 18.10.2023 21:18
        • W poniedziałek 16 października w klasie 3a obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Ależ to był pyszny dzień! Różne rodzaje świeżutkiego pieczywa z masełkiem okazały się fantastycznym poczęstunkiem. Degustacja przebiegała z achaniem, ochaniem, mlaskaniem i mmmmmmaniem - w pełni zasłużenie! Dowiedzieliśmy się też, jakie są rodzaje zbóż, poznaliśmy różne rodzaje chlebów i bułek, odwiedziliśmy wirtualną piekarnię i zapoznaliśmy się z pracą piekarza, zapisaliśmy, co kolejno musi zostać wykonane, abyśmy poczuli smak chleba oraz z czego składa się każdy chleb.
        • Ślubowania klas pierwszych

• 12.10.2023 22:03
        • Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ceremonia ślubowania klas pierwszych.
          Z tej okazji, 12 października, uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą ojczyzny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

• 12.10.2023 21:05
        • 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To już kolejny rok, w którym uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę o kulturze i językach innych krajów, mogli też spróbować popularnych w innych krajach smakołyków. Wspólnym grom i zabawom tego dnia nie było końca 😊