• Układania kolorowych klocków KORBO w klasach 3a, 4d, 4e, 5a, 5c, 6d i 7d

• 03.10.2023 07:39
        • Czy wiecie, czym jest sudoku? To wynaleziona przez Amerykanina Howarda Garnsa w 1979 łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9 × 9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3 × 3 (zwanych „blokami” lub „podkwadratami”) znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9. My postanowiliśmy zmierzyć się z sudoku nie za pomocą wpisywania cyfr w kratki, ale układania kolorowych klocków KORBO na platformach. Wyzwanie podjęli uczniowie z klas 3a, 4d, 4e, 5a, 5c, 6d i 7d. Przekonali się, że wykonanie zadania wymaga nie tylko cierpliwości i logicznego myślenia, ale także umiejętności współpracy, komunikacji, podejmowania decyzji, planowania, tworzenia strategii i odpowiedzialności za efekt pracy całej grupy.
          W komentarzach możecie zobaczyć jak wyglądały procesy myślowe niektórych grup oraz jak wygląda jedna z ułożonych plansz. I przekonać się, jaka jest największa nagroda, oprócz sukcesu oczywiście 🙂
        • Warsztaty malarskie w klasie 2d

• 01.10.2023 22:39
        • 29 września w klasie 2d gościła p. Hanna Woźnica- Gierlasińska z Artbaza. Poprowadziła jesienne warsztaty malarskie. Dzieci zapoznały się z prezentacją, rozmawiały o barwach i odcieniach. Na blejtramach wykonywały szkice, a potem malowały własne obrazy inspirowane jesienią. Zajęcia były fantastyczne, a efektem tego są piękne jesienne prace!
          Dziękujemy!

• Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA

• 27.09.2023 07:04
        • Szanowni Państwo,
           Do 3 listopada 2023 r. czekamy na prace w konkursie plastycznym dla dzieci #MojaNiepodległa PIĘKNA OJCZYZNA”, który ma zachęcić najmłodszych mieszkańców Gminy Jabłonna do włączenia się w świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do odkrywania historii i walorów miejsc, w których mieszkamy, promowanie patriotyzmu lokalnego oraz przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.
           Praca konkursowa to ilustracja obrazująca temat „#MojaNiepodległa Piękna Ojczyzna". Interpretacja tematu jest dowolna, jednak wartością dodaną będą elementy nawiązujące do walorów i historii Gminy Jabłonna. Praca wykonana w dowolnej technice plastycznej na płaszczyźnie. Format prac A4 lub A3.
           Powołana przez Wójta Gminy Jabłonna komisja konkursowa, spośród złożonych prac, wybierze laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat. Efektem końcowym będzie prezentacja nagrodzonych prac na wystawie zorganizowanej w ramach gminnych obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stronie internetowej i mediach społeczności.
           Na prace czekamy do 3 listopada 2023 r. Do pracy należy załączyć wypełnione oświadczenia (zał. nr 1).regulamin_Moja_Niepodlegla_Piekna_Ojczyzna_BW(1).pdf

• Lekcja z sędzią w klasie 2d

• 25.09.2023 18:35
        • 22 września sala klasy 2d zamieniła się w salę rozpraw. Stało się tak za sprawą taty Krzysia, sędziego, który przybliżył uczniom tajniki swojego zawodu. Dzieci miały możliwość zapoznać się z atrybutami sędziego, prokuratora, adwokata, ich rolą w sądzie,  poznały figurkę Temidy- bogini sprawiedliwości. Uczniowie, przy pomocy pana Marka, przeprowadzili dwie sprawy, które zakończyły się łagodnym wyrokiem skazującym. A jakim? dzieci zapewne opowiedzą w domach.
          Ważną kwestią stały się również zwroty stosowane na sali sądowej, jak i zachowanie uczestników podczas rozprawy.
          To była bardzo pouczająca lekcja.