• Udział klasy 2c w warsztatach ogrodniczych "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanych przez sklep Leroy Merlin

• 25.10.2023 21:20
        • 11 października uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach ogrodniczych "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanych przez sklep Leroy Merlin. Ich celem była nauka pielęgnacji roślin i rozbudzanie zainteresowania przyrodą. Najpierw dzieci uczestniczyły w zajęciach multimedialnych i odwiedziły dział ogrodniczy, gdzie mogły poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Następnie zamieniły się w ogrodników i własnoręcznie posadziły piękne rośliny ozdobne oraz dowiedziały się jak o nie dbać.
        • Lekcja historii w klasie 7 z okularami VR

• 25.10.2023 20:52
        • Na lekcji historii uczniowie klasy 7 mieli szansę zobaczyć wojnę z perspektywy dzielnych żołnierzy walczących podczas I wojny światowej w zimnych, bezlitosnych okopach.
          Aby doznanie było jak najbardziej realne i namacalne, dzieci dostały gogle VR z materiałem o okopach. Eksplorowały video 3D w 360 stopniach, skupiając się na brudnym, błotnistym, deszczowym i surowym otoczeniu. Materiał posiada również odległe odgłosy walki ze strefy wojennej i odgłosy wybuchów w tle, co daje dodatkowe osobiste i poruszające przeżycie. Uczniom było dane poczuć atmosferę ciągłego zagrożenia, opresji i grozy.

• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik klas 5b i 5c

• 23.10.2023 20:43
        • 19 października klasy 5b i 5c wybrały się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie z przyjemnością kierowali się własną ciekawością w zwiedzaniu zakątków tego wspaniałego miejsca. Samodzielnie doświadczali wiedzy i wyjaśniali zjawiska występujące w przyrodzie. Brali aktywny udział w ciekawych lekcjach przyrody, nauk ścisłych oraz techniki.
        • Spotkanie z Kamilem Sobikiem - pisarzem i autorem książki "W drodze do wolności"

• 23.10.2023 20:07
        • Spotkanie z prawdziwym pisarzem i autorem książek, a przy tym możliwość zdobycia jego autografu, to prawdziwa gratka dla ucznia, który przeżywa swoje przygody z książkami. Takie spotkanie zorganizowała w naszej szkole p. Violetta Śladewska-Steckiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie.
          Wczoraj gościł u nas p. Kamil Sobik - pisarz i autor książki "W drodze do wolności". Pan Kamil przedstawił swoje dwie książki dla młodzieży. Wspomnianą powieść historyczną, osadzoną w czasach zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918 oraz sensacyjną "Gary & Litin: Maroszek".
          Podczas spotkania z uczniami pisarz opowiedział, skąd czerpał pomysły do pisania utworów. Omówił proces powstawania książki - od pomysłu do jej wydania. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem i żywo reagowali na angażowanie do rozmowy.