• Szkolne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

• 22.03.2023 17:33
        • 21 marca 2023 r. cała szkolna społeczność włączyła się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Głównym celem tego święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z wadą wrodzoną, propagowanie praw i obowiązków oraz integracja z nimi. Z okazji tego święta w naszej szkole zostały przystrojone korytarze kolorowymi skarpetkami wykonanymi przez uczniów klas 0 - III. Na tablicach w holu zostały zawieszone gazetki tematyczne przygotowane przez uczniów z logo obchodów tej uroczystości. Uczniowie brali udział w akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”, która polegała na założeniu dwóch skarpetek nie do pary. Ten odważny gest jest wyrazem solidarności z Osobami z Zespołem Downa oraz tolerancji. Pokazuje naszą wrażliwość na potrzeby osób z niepełnosprawnością.
        • Gminny Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

• 20.03.2023 22:30
        • 20 marca 2023 r. odbyły się Eliminacje Gminne 46 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas I-VII. Młodzi artyści bardzo dobrze wypadli na scenie i świetnie się zaprezentowali. Komisja konkursowa miała duży problem z wyborem najlepszych deklamacji.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Laureaci otrzymali książki oraz statuetkę Syrenki Warszawskiej.
          Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach czwórki naszych uczniów: Kamil Bundz 3d, Lucyna Boruc 4b, Emila Jasica 7a, Oliwia Brylińska 8e, zostali zwycięzcami etapu gminnego i będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym.

• Wyniki Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

• 20.03.2023 18:26
        • W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się Recytatorski konkurs Logopedyczny dla uczniów klas 0 -3.
          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prezentacje wierszy. Jury w składzie: pani Joanna Przywóska i pani Marta Wierzbicka wyłoniło laureatów:
          w kategorii 0-1
          Franciszek Szpyt 1c