• Zielona szkoła klas 3a, 3d i 4d

• 11.04.2024 04:47
      • Zaraz po przerwie świątecznej klasy 3a, 3d i 4d ruszyły na zieloną szkołę. Pierwszy dzień upłynął nam na podróży do ośrodka oraz miejscowych atrakcjach. Mogliśmy przejechać się na koniu i nakarmić alpaki. Wspólny czas spędziliśmy na zabawach i integracji międzyklasowej, poszliśmy też na spacer do pobliskiego lasu. Wieczorem upiekliśmy na ognisku kiełbaski i chlebek.
        Drugiego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do wielu ciekawych miejsc. Byliśmy w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało życie średniowiecznej osady. Kolejny raz na naszym horyzoncie pojawiły się zwierzęta, które chętnie głaskaliśmy i dokarmialiśmy: kozy, owce i osioł. Prowadziliśmy również z nimi interesującą rozmowę 😉 Zwiedziliśmy Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie wraz z wystawę fauny i flory występującej w tym regionie. Pogoda sprzyjała spacerom i podziwianiu piękna okolic. Widzieliśmy zamek, w którym kręcono Akademię Pana Kleksa. Odwiedziliśmy w zagrodzie żubry, daniele, dziki i koniki polskie. Wracając wieczorem do ośrodka mijaliśmy dworek w Antoninie, gdzie komponował Fryderyk Chopin. Ostatniego dnia korzystaliśmy z infrastruktury ośrodka, jeżdżąc na gokartach, zjeżdżając na tyrolce, grając w gry zespołowe i bawiąc się w najlepsze. Podzieleni na mniejsze grupki wybraliśmy się na przejażdżkę wozem, a na koniec jeszcze raz spędziliśmy czas z konikami i alpakami. Była to pełna wrażeń wycieczka, z której przywieźliśmy wiele wspaniałych wspomnień.