• Andrzejki w klasie 1b

• 01.12.2023 06:39
        • W dniu dzisiejszym klasa 1b przeniosła się do świata wróżb. Dzieci z wielką ciekawością dowiadywały się jaka przyszłość ich czeka, jak będzie miała na imię ich sympatia. Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom w trakcie wróżby: „Kim będę w przyszłości?”
        • Inspiracje artystyczne klasy 1a

• 27.11.2023 19:27
        • Uczennice i uczniowie klasy 1a, przy okazji poznawania litery K k, rozmawiali o kotach. Poznawali cechy, zwyczaje i potrzeby tych zwierząt. Podczas zajęć wykonali plakaty oraz różne prace plastyczno - techniczne, które ozdobiły gazetkę przed ich salą.
        • Zajęcia kreatywne w klasie 1c z robotem Photon

• 27.11.2023 19:21
        • W listopadzie klasa 1c odbyła pierwsze spotkanie z robotem Photon w ramach zajęć z programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia przeprowadzono w czasie zajęć kreatywnych podsumowujących zagadnienia związane z warstwami lasu oraz roślinnością i zwierzętami żyjącymi w danych warstwach lasu. Uczniowie z radością rysowali trasy dla robota w dedykowanej aplikacji Photon Edu poznając jej możliwości. Wszyscy bez problemu wskazywali zwierzęta i rośliny leśne przy wykorzystaniu robota. Na koniec używając efektów dźwiękowych uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na pytania, jakie zwierzęta żyją w poszczególnych warstwach. To nasze pierwsze ale na pewno nie ostatnie spotkanie z sympatycznym Photonkiem.
        • Wirtualna wycieczka do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej na lekcji angielskiego

• 27.11.2023 19:09
        • Na lekcji j.angielskiego wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Tym razem przedmiotem naszego zainteresowania były przede wszystkim zamki. Zwiedziliśmy piękny, średniowieczny zamek w północnej Walii, w mieście Conwy, zbudowany w latach 1283-1289 na zlecenie króla Edwarda I. Byliśmy również w hrabstwie Warwick w środkowej Anglii, gdzie obejrzeliśmy średniowieczny Zamek Warwick zbudowany w 1068 roku przez Wilhelma Zdobywcę. Zamek położony jest nad brzegiem malowniczej rzeki Avon.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 3a i 3b

• 24.11.2023 19:49
        • Dziś dzieci z klas 3a i 3b na zajęciach obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia, przypadający na 25 listopada. Przytulając się do swoich misiów, poznały historię powstania tej ponadczasowej zabawki oraz różne misie, funkcjonujące w kulturze, a podczas śpiewania wesołej piosenki wykonały przepiękne podobizny swoich miśków pracochłonną techniką wyklejania samodzielnie stworzonego wzoru kulkami z krepiny.