• Sukces naszej uczennicy!

• Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza uczennica, Emilia Krawczykowska z klasy 8 c, zajęła I miejsce w IV edycji Powiatowego  Konkursu Języka Angielskiego Popisz się dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu legionowskiego.

• Tydzień antyczny - Turniej Wiedzy Antycznej klas 4 - 6

• W ramach Tygodnia Antycznego w dniu 30 marca został przeprowadzony pierwszy szkolny Turniej Wiedzy Antycznej dla klas 4, 5 i 6. Został on zorganizowany, aby w ciekawej formie przybliżyć uczniom tematykę mitologii, kultury, sztuki i historii antycznej.
        • Warsztaty wielkanocne w klasie 1d

• 28 marca w klasie 1d odbyły się warsztaty wielkanocne. Pod czujnym okiem florystki Magdy dzieci wraz z rodzicami tworzyły świąteczne stroiki i palemki. Był to pięknie spędzony wspólnie czas. Atmosfera świąteczna już udzieliła się nam.
        • Akcja sprzątania Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej

• Uczniowie klas ósmych naszej szkoły włączyli się do akcji sprzątania naszej gminy. Nasze miejscowości po okresie zimowym wymagały wzmożonych działań związanych z uprzątnięciem śmieci zalegających na poboczach dróg, ścieżek rowerowych, placach zabaw oraz na obrzeżach lasu. Całą akcję zorganizowali sołtysi Chotomowa, Chotomowa Północnego i Dąbrowy Chotomowskiej ze współpracą Urzędu Gminy Jabłonna.

• Spotkanie klas piątych z kolarzem Cezarym Zamaną

• W dniu 23 marca 2023 r. nasza szkoła gościła fantastycznego sportowca Pana Cezarego Zamanę, jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, zwycięzcę m. in. Tour de Pologne, kolarskiego Mistrza Polski, a od 19 lat także organizatora jednego z największych polskich cyklów rowerowych wyścigów Mazovia MTB Maraton. Warsztaty - Misja kolarska Cezarego Zamany - Bezpiecznie rowerem - kolarz przeprowadził dla uczniów klas piątych. Przybliżył uczestnikom spotkania dyscyplinę kolarstwa na podstawie własnych doświadczeń pokazując autorską prezentację, pełną zdjęć z pierwszych treningów i wyścigów kolarskich. Największe wrażenie na uczniach wywarły podane kilometry, które kolarz pokonał podczas treningów, aby zrealizować swoje marzenia. Zachęcał młodzież do pracy nad sobą, do pokonywania własnych słabości i realizacji pasji.
        • Mecze towarzyskie siatkarzy ze szkołą Sapere Aude

• Sparingi i mecze towarzyskie to element szkolenia sportowego. Jako nauczyciele wychowania fizycznego chcemy dać naszym uczniom taką możliwość - możliwość gry z uczniami innych szkół - by doskonalili swoje umiejętności. Dzisiaj podczas dodatkowych lekcji WF (SKS) odwiedzili nas mistrzowie powiatu w siatkówce, uczniowie szkoły z naszej gminy - Sapere Aude.
        • Pierwszy Dzień Wiosny w Zoo klas 5b i 6c

• Aby świętować Pierwszy Dzień Wiosny klasy 5b i 6c pod opieką wychowawców wybrały się do ZOO w Warszawie. Obserwowaliśmy i czerpaliśmy pozytywne wrażenia w kontakcie z przyrodą.
        • Szkolne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

• 21 marca 2023 r. cała szkolna społeczność włączyła się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Głównym celem tego święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z wadą wrodzoną, propagowanie praw i obowiązków oraz integracja z nimi. Z okazji tego święta w naszej szkole zostały przystrojone korytarze kolorowymi skarpetkami wykonanymi przez uczniów klas 0 - III. Na tablicach w holu zostały zawieszone gazetki tematyczne przygotowane przez uczniów z logo obchodów tej uroczystości. Uczniowie brali udział w akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”, która polegała na założeniu dwóch skarpetek nie do pary. Ten odważny gest jest wyrazem solidarności z Osobami z Zespołem Downa oraz tolerancji. Pokazuje naszą wrażliwość na potrzeby osób z niepełnosprawnością.
        • Gminny Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

• 20 marca 2023 r. odbyły się Eliminacje Gminne 46 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas I-VII. Młodzi artyści bardzo dobrze wypadli na scenie i świetnie się zaprezentowali. Komisja konkursowa miała duży problem z wyborem najlepszych deklamacji.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Laureaci otrzymali książki oraz statuetkę Syrenki Warszawskiej.
            Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach czwórki naszych uczniów: Kamil Bundz 3d, Lucyna Boruc 4b, Emila Jasica 7a, Oliwia Brylińska 8e, zostali zwycięzcami etapu gminnego i będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym.

• Zbiórka charytatywna dla Kacpra ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie

• W imieniu rodziców naszego ucznia, zwracamy się z prośbą o pomoc w udostępnieniu linku do zbiórki na operację dla Kacpra.
            Ten dzielny chłopiec jest uczniem 5 klasy, od urodzenia boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi. Jako Rada Rodziców im. Armii Krajowej w Jabłonnie, chcieliśmy poprosić państwa szkołę o możliwość wstawienia postu na swoim fb szkolnym.
        • Wyniki Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

• W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się Recytatorski konkurs Logopedyczny dla uczniów klas 0 -3.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prezentacje wierszy. Jury w składzie: pani Joanna Przywóska i pani Marta Wierzbicka wyłoniło laureatów:
            w kategorii 0-1
            Franciszek Szpyt 1c
            Pola Pawelczak 0a
            Nataniel Wołczyński 1b

w kategorii 2-3
            I miejsce ex aequo
            Jakub Grassmann 3a oraz Maria Kisała 2c
            Laura Karwel 2b
            Aleksandra Regulska 3d

• Sukces naszej uczennicy!

• 28 lutego 2023 roku uczennica kl.8c Emilia Krawczykowska brała udział w finale powiatowego konkursu „Dyktando Aktywnych dla Młodzieży”, który odbył się w SP 3 w Legionowie.