• Pilna zbiórka darów potrzebnych dla Rodziny z Ukrainy

• Zwracamy się z serdeczną prośbą pomocy rodzinie ukraińskiej, której dzieci chodziły do naszej szkoły w zebraniu potrzebnych darów:
            •termosy litrowe
            •latarki z ładowarką
            •świeczki
            • grube skarpety rozmiar 36-40
            •ciepłe rękawiczki dla dzieci w wieku 12 lat
            •słodycze

• Świąteczna Zbiórka Żywności

• Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W wielu rodzinach przygotowanie świątecznego stołu jest zadaniem niełatwym. Aby wspomóc najuboższych, w dniach 25 i 26 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji świątecznej zbiórki żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Legionowie Zbiórka miała miejsce w kilku sklepach Biedronka.

• Współpraca ze szkołą na Łotwie - projekt edukacyjny

• Dzisiaj grupa uczniów klas 8 i 7 brała udział w pierwszym spotkaniu online z kolegami z Gimnazjum w Rezekne na Łotwie. Lekcje odbywają się w języku polskim, gdyż w szkole tej jest on nauczany. Lektorem i wychowawcą klasy jest pochodząca z Polski Pani Iwona Stępień.
        • Warsztaty przyrodnicze kl.1b

• 25 listopada 2022 roku klasa 1b uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych ,,Dzieciaki Sadzeniaki” w Leory Merlin w Jabłonnie.
            Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat różnych roślin, rosnących w Polsce  i na świecie.
        •  Konkurs plastyczny klas 0-V pt. „Kartka świąteczna dla Seniora”
          • Konkurs plastyczny klas 0-V pt. „Kartka świąteczna dla Seniora”

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas 0- V do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
            pt. „Kartka świąteczna dla Seniora”
            Prace powinny być związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.
            Prace wykonujemy samodzielnie.
            Kartka musi być z bloku technicznego.
            Format kartki - dowolny.
            Technika - malarstwo, rysunek, wydzieranka, wyklejanka, collage, frottage.
        • Gminne Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii młodzież szkolna

• Dziś w hali sportowej OSiR odbył się kolejny dzień rozgrywek Gminnych Mistrzostw w Koszykówkę Dziewcząt i Chłopców w kategorii młodzież szkolna. W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zdobyli tytuł Mistrzów Gminy 🏆🏆w obydwu kategoriach dziewcząt i chłopców oraz będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatowych.
        • Charytatywny kiermasz ciast

• Rodzice i uczniowie klasy 6a bardzo dziękują Dyrekcji, Nauczycielom, Szkolnemu Klubowi Wolontariatu oraz Pracownikom Szkoły za pomoc w organizacji dzisiejszego kiermaszu ciast. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i kupowanie naszych wypieków. Byliście cudowni!

• Tydzień Edukacji Globalnej w klasie 2a

• W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej podjęliśmy szereg działań w klasie 2a. Praca nad tym projektem zajęła nam kilka dni. Najpierw wykonaliśmy literę "I", która została wykorzystana jako element napisu - hasła tegorocznego TEG-u: Solidarnie ponad granicami.
        • Wizyta strażaków

• We wtorek 22 listopada piątoklasiści wzięli udział w spotkaniu ze strażakami. Wizyta miała charakter warsztatowy. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w naszej miejscowości.
        • Gminne Mistrzostwa Dzieci w Koszykówce

• W dniu 23 listopada w hali sportowej odbyły się Gminne Mistrzostwa Dzieci w Koszykówce w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji brały udział szkoły z naszej gminy, a zwycięzcy będą reprezentowali gminę w zawodach powiatowych.
        • Podziękowania od Fundacji Mam Marzenie "Dzień Pluszowego Misia"

• W imieniu Fundacji „Mam Marzenie” składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy zaangażowali się w tym roku w akcję „Dzień Pluszowego Misia” i przekazali maskotki, gry, książki oraz przybory plastyczne dla szpitalnych oddziałów dziecięcych.
        • „Wielka zbiórka dla schroniska”

• Finał akcji „Wielka zbiórka dla schroniska” organizowana przez Samorząd Uczniowski klas 4-8 🐶🐱 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli zbiórkę! Dzisiaj rzeczy zostały przekazane do schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim!
        • Międzypowiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

• Kolejny sukces sportowy naszych uczniów! 🏆🏆🏆 Michał Mirowski z klasy 8e i Maksym Rokicki z klasy 8f znakomicie zaprezentowali się w Międzypowiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie i zdobyli wysokie II miejsce. Wielkie gratulacje dla chłopców 🥈🏆🏸
        • II edycja Szkolnego Turnieju Szachowego

• 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie odbyła się II edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. W turnieju wzięło udział 38 uczniów z klas 4-8. W stoczonej w atmosferze przyjaźni i fair play rywalizacji, zwyciężył Piotr Oleńczak broniąc swojego tytułu z ubiegłego roku. Kolejne miejsca zajęli Lucjan Jedliński, Bartłomiej Mączka, Artur Falkowski i Antoni Świerkowski.

• Nowy sprzęt sportowy dla szkoły

• W dniu dzisiejszym nauczyciele wychowania fizycznego zakupili sprzęt sportowy, sfinansowany z kart podarunkowych na kwotę 3500 złotych. Nagrodę otrzymaliśmy podczas podsumowania Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Powiatu Legionowskiego naszych uczniów w zawodach sportowych.
        • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• W czwartek 10 listopada, zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
            W pierwszej części artystami byli uczniowie z klas 5a, 8d, 8f oraz chór szkolny.
            "Niech się święci Niepodległa, Polska wolna i bezpieczna..." - tak w drugiej części śpiewały dzieci z klas 0a, 0b, 1d i 2c. Uczniowie w wierszach, piosenkach i tańcach wyjaśnili, czym jest niepodległość, jak pięknym krajem jest Polska, jak ważne są nasze symbole narodowe. To był wspaniały i wzruszający występ artystyczny naszych uczniów.