• Dnia 27 września odbyły się mistrzostwa powiatu legionowskiego w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów i uczennic z klas IV - VI.

Wszyscy nasi zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę, walcząc do ostatnich metrów o uzyskanie jak najlepszego wyniku. Najlepiej pobiegł Dominik Derlacki z klasy VI b uzyskując 4 miejsce. Jeszcze 7 uczniów z naszej szkoły uzyskało awans do dalszego etapu, międzypowiatowego.
          Michał Gąsiorowski z kl. VI a - 12 miejsce

24 września 2005 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w uroczystych obchodach 15-lecia Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Reprezentanci naszej szkoły (Paweł Wyżykowski i Radek Nyrć z kl. IV, Mateusz Morawski i Staś Kozłowski z kl. V, Wojtek Gronau i Rafał Bartkowski z kl. VI) brali udział w konkurencjach sportowych o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Policji . Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, bieg z liną, bieg sztafetowy, bieg z piłką, bieg zwinnościowy, rzut piłką lekarską. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a szkoła dostała puchar i aparat fotograficzny.

Uczniowie mogli zobaczyć też pokazy sprawności policji konnej, tresury psów służbowych oraz ratownictwa drogowego. Dużą atrakcją była przejażdżka na motocyklach Harley-Davidson.

24 lutego rozegrano finał tenisa stołowego chłopców.
          W turnieju brali udział chłopcy z klas IV - VI. W finale spotkało się 5 najlepszych zawodników, zwycięzców grup półfinałowych.
          Mistrzem szkoły na rok szkolny 2005/2006 został, po raz 3 z rzędu, Mateusz Chojnowski z klasy VI b. Kolejne miejsca zajęli: II - Rafał Bartkowski, III - Paweł Szulant i IV - Przemek Nyrć , wszyscy z klasy VI b. V miejsce w szkole zajął Piotr Trzaskoma z klasy VI a.

10 marca 2006 r. w Serocku rozegrano mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Chojnowski, Rafał Bartkowski i Paweł Szulant. Nasi tenisiści zajęli II miejsce w powiecie. I miejsce zajęła szkoła z Serocka, III m. - szkoła z Białobrzegów.

W dniu 30 marca 2006 r. reprezentacja naszej szkoły zdobyła mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej chłopców. Skład drużyny: Wojciech Gronau, Mateusz Chojnowski, Paweł Wyżykowski, Adam Choroś, Rafał Bartkowski, Dominik Derlacki, Przemek Nyrć, Łukasz Kowalik i Hubert Kusiński. Warto zaznaczyć, iż nasz najlepszy zawodnik Wojtek Gronau już po raz trzeci odbiera puchar za zdobycie I miejsca w powiecie. Karierę siatkarską zaczynał już w klasie IV. Miejmy nadzieję, że ma godnych następców. Paweł Wyżykowski i Hubert Kusiński z klasy IV byli najmłodszymi uczestnikami turnieju.

Wyniki meczów:

SP Chotomów - Legionowo SP nr 8   2 : 0 (25:15; 25:21)
          SP Chotomów - Legionowo SP nr 7   2 : 0 (25:11; 25:21)
          SP Chotomów - SP Zegrze   2 : 0 (25:10; 25:15)

Kolejność miejsc:

I miejsce - SP Chotomów

II miejsce - Legionowo SP nr 8

III miejsce - SP Zegrze

IV miejsce - Legionowo SP nr 7

Dnia 05 kwietnia siatkarze z naszej szkoły pojechali do Wołomina na Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Niestety występ naszego najlepszego zawodnika Wojtka, z powodu kontuzji prawej ręki, do końca nie był pewny. Wojtek zagrał w dwóch meczach, ale nie mógł w pełni pokazać swoich umiejętności. Wzbudzał podziw kolegów, gdy skutecznie ścinał piłkę lewą ręką. Nie obecny był też drugi zawodnik z podstawowego składu Paweł Wyżykowski. Z powodu tych problemów II zespół musiał wystąpić jako I trójka. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Wspaniałe akcje rozgrywali Rafał Bartkowski i Adam Choroś. Przy ścięciach Adama przeciwnicy byli bez szans. Drużyna przegrała tylko ze szkołą z Tłuszcza. W rezultacie zajęliśmy II miejsce.

Skład drużyny: Wojciech Gronau, Mateusz Chojnowski, Adam Choroś, Rafał Bartkowski, Dominik Derlacki, Przemek Nyrć, Łukasz Kowalik, Hubert Kusiński i Radek Nyrć .

IV miejsce - Pomiechówek

Dnia 27 kwietnia chłopcy z klasy IV brali udział w ogólnopolskim turnieju "XI Puchar TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa". Pierwszym etapem turnieju dla naszych piłkarzy były mecze eliminacyjne powiatu legionowskiego, z którego do dalszych rozgrywek przechodził tylko jeden zespół. Mecze odbywały się w Legionowie na stadionie miejskim. Zgłosiły się 4 zespoły (4 niestety nie dojechały): Chotomowia z SP Chotomów, Kanonierzy z Jabłonny, SP Józefów i UKS Dwójka Radzymin. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z naszej szkoły.
          A oto wyniki spotkań:

Chotomowia - UKS Radzymin - 5 : 0
          Chotomowia - Kanonierzy - 1 : 1
          Chotomowia - SP Józefów - 7 : 1

Królem strzelców został Radek Nyrć, który ma na koncie 7 bramek. Drugi nasz napastnik Łukasz Opat strzelił 4 gole.

Skład Chotomowii: Radosław Nyrć, Łukasz Opat, Hubert Kusiński, Paweł Wyżykowski, Damian Michalak, Kamil Osowski, Adrian Pręgowski, Mateusz Kluskiewicz, Mateusz Wiśniewski, Sebastian Sałanowski.

Następne mecze gramy 12 maja w Otwocku.

Dnia 04 maja w Jabłonnie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej pomiędzy Szkołą Podstawową z Jabłonny, a Szkołą Podstawową z Chotomowa. Wynik spotkania 3 : 2 dla naszej reprezentacji. W regulaminowym czasie gry było 1 : 1. Dopiero w dogrywce 2 bramki strzelił Wojtek (obie po pięknym podaniu Przemka).
          Skład drużyny:
          Wojtek Gronau, Przemek Nyrć, Rafał Bartkowski, Radek Nyrć, Paweł Wyżykowski, Mateusz Chojnowski,
          Adam Choroś, Dominik Derlacki, Paweł Latek.

W dniu 5 maja dziewczęta z klas VI brały udział
          w powiatowych mistrzostwach w piłce siatkowej.

Nasza reprezentacja zdobyła III miejsce.
          I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8 z Legionowa,
          a II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2.

Marta Pańczyk, Ilona Rybak, Paulina Aderek
          Karolina Antosik, Agnieszka Gwiazda, Ania Materska,
          Basia Ślązak, Natalia Indulska.

Dnia 9 maja reprezentacja szkoły brała udział w powiatowym turnieju piłki nożnej.
          Nasza drużyna zajęła II miejsce. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 z Legionowa,
          miejsce III - Szkoła Podstawowa z Woli Kiełpińskiej, IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 z Legionowa.
          Wojtek Gronau, Przemek Nyrć, Rafał Bartkowski, Radek Nyrć, Paweł Wyżykowski,
          Mateusz Chojnowski, Adam Choroś, Dominik Derlacki, Paweł Latek.

Dnia 12 kwietnia chłopcy z klasy IV brali udział w finałach wojewódzkich turnieju "XI Puchar TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa". W finałach grało bardzo dużo drużyn, dlatego mecze rozgrywane były w grupach po 4 zespoły, dwa zespoły z grupy awansowały do dalszego etapu. Niestety my zajęliśmy 3 miejsce w grupie.
          Mecze odbywały się w pięknej, sportowej atmosferze. Dziękujemy chłopakom za godne reprezentowanie naszej szkoły.